• Przerwa reprezentacyjna nie służy Portowcom

Przy okazji spotkań reprezentacyjnych usłyszeć możemy w klubach, że przerwa przyda się zmęczonym zawodnikom. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają wyniki Pogoni w pierwszych spotkaniach po przerwie reprezentacyjnej. Wnioski są takie, że Dumie Pomorza przerwy te, od dłuższego czasu nie służą.

Od powrotu do Ekstraklasy Portowcy mają za sobą już 13 przerw na mecze kadry narodowej. Ostatni raz po takich kilku dniach przerwy Portowcy wygrali 24 sierpnia 2013 roku w meczu przeciwko Jagiellonii Białystok. Przez kolejne dwa lata podopiecznym Dariusza Wdowczyka czy Jana Kociana nie udało się odnieść zwycięstwa po powrocie ze zgrupowań reprezentacji. Co ciekawe obaj szkoleniowcy pracę w klubie tracili właśnie po pierwszym spotkaniu po przerwie reprezentacyjnej. Dariusz Wdowczyk pożegnał się po porażce z Jagiellonią 0:5, a Kocian po przegranej z Zawiszą 1:2.

Szukając jednak pozytywów w zestawieniu, warto zwrócić uwagę, że po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej Portowcy jeszcze nie przegrali. Odnotowali jedno zwycięstwo i dwa remisy.