• 19 minut Grosickiego w meczu ze Szkocją

W wyjazdowym meczu towarzyskim reprezentacja Polski zremisowała 1:1 ze Szkocją. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Kieran Tierney. W ostatniej akcji meczu remis Polsce golem z rzutu karnego uratował Krzysztof Piątek. Było to pierwsze spotkanie Czesława Michniewicza jako selekcjonera reprezentacji Polski. 19 minut po roku przerwy w barwach reprezentacji zaliczył skrzydłowy Pogoni Szczecin - Kamil Grosicki.

Szkocja - Polska 1:1 (0:0)
Kieran Tierney 68 - Krzysztof Piątek 90 (k)

Szkocja: 1. Craig Gordon - 4. Scott McTominay, 5. Grant Hanley, 6. Kieran Tierney - 22. Nathan Patterson (67, 2. Stephen O'Donnell), 14. Billy Gilmour (77, 23. Kenny McLean), 8. Callum McGregor (77, 16. Ryan Jack), 7. John McGinn, 11. Ryan Christie (77, 17. Stuart Armstrong), 3. Greg Taylor (67, 18. Aaron Hickey) - 10. Ché Adams (90, 19. Jacob Brown).

Polska: 12. Łukasz Skorupski - 3. Bartosz Salamon (44, 16. Krystian Bielik), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek (83, 21. Adam Buksa) - 2. Matty Cash, 6. Szymon Żurkowski, 10. Grzegorz Krychowiak (61, 17. Sebastian Szymański), 20. Piotr Zieliński (71, 11. Kamil Grosicki), 8. Jakub Moder, 13. Arkadiusz Reca - 7. Arkadiusz Milik (27, 23. Krzysztof Piątek).

Autor: Daniel Trzepacz