Pogoń Szczecin uległa na własnym stadionie Jagiellonii Białystok 0:1. Przez większość spotkania to Portowcy kontrolowali sytuacje na boisku. Wystarczył jednak jeden błąd, który ostatecznie zabrał punkt Pogoni.

Na pewno już od dłuższego czasu Jarek Fojut nie prezentuje tej samej dobrej formy, co jeszcze za kadencji Czesława Michniewicza. Wtedy blok obronny Czerwiński-Fojut budził podziw i lęk przed wieloma napastnikami naszej Ekstraklasy. Po odejściu Czerwińskiego ten monolit znacząco się ukruszył i co jakiś czas pojawiały się błędy Jarosława Fojuta.

Spotkanie z Jagiellonią Białystok Fojut mógłby uznać ze swojej strony do bardzo udanych. Był bardzo pewny w powietrzu, wygrywając prawie wszystkie pojedynki główkowe. Czuł się na boisku dobrze, co było widocznie w jednej z akcji, kiedy balansem ciała oszukał piłkarza Jagiellonii. Mogłoby być to najlepsze spotkanie Fojuta od dawna. No właśnie, mogło, gdyby tylko trwało do 89. minuty. W 90. minucie gry partner Sebastiana Rudola popełnił fatalny błąd, który ostatecznie zadecydował o porażce Pogoni w tym meczu.

- Zabrakło koncentracji – mówił po meczu wyraźnie podłamany Fojut – Na pewno to boli, ponieważ cały tydzień pracowaliśmy na to, aby dzisiaj zdobyć trzy punkty. Można powiedzieć, że jednym błędem zniwelowałem tę pracę – dodał obrońca Pogoni.

Jeszcze w trakcie meczu po stracie bramki było słychać gwizdy, kiedy przy piłce był Fojut. Wsparcie od razu po ostatnim gwizdku okazali mu jednak koledzy z drużyny – Moim zdaniem Jarek grał dzisiaj bardzo dobry mecz. Czasami się jednak tak zdarza. Nie ma jednak sensu mówić o błędzie Jarka, ponieważ wygrywa i przegrywa Pogoń Szczecin. Ostatnio wygraliśmy w 90. minucie, a dzisiaj życie nam to zabrało – mówił po spotkaniu Dariusz Formella.