Aktualności

  • Atrakcje kolędowania: Muzycy z Pogonią

Wiele tych atrakcji na kolędowaniu, prawda? Nadal jednak nie zatrzymujemy się, lecz przyspieszamy tempo i ogłaszamy kolejną niespodziankę. Do udziału w evencie zaprosiliśmy lokalne zespoły muzyczne, które zadbają o to, by świąteczne emocje rozgrzały nasze serca. Już teraz wiemy, że to będzie niezapomniany czas. Portowcy, już wkrótce pośpiewamy!


Wspomogą nas w tym profesjonaliści - Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”, Chór Męski „Słowiki 60” im Jana Szyrockiego”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" Pałacu Młodzieży, Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie, a także kapela zespołu Siermięgi. Nasi goście wykonają po cztery utwory. Na koniec zaplanowaliśmy jeszcze jeden, finałowy występ.

Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” powstał w 1960 roku, a pierwszym jego dyrygentem był Jan Szyrocki. W ciągu 60 lat „Słowiki” koncertowały w większości krajów europejskich, a także w krajach Afryki, Azji, Australii z Oceanią, a także obu Ameryk. Od 2011 roku dyrektorem i dyrygentem Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „Słowiki” jest Grzegorz Handke, jeden z pierwszych „Słowików” Jana Szyrockiego. Pod jego kierownictwem szczeciński chór jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i festiwali

Chór Męski „Słowiki 60” im Jana Szyrockiego” powstał w listopadzie 2007 roku. Zespół tworzą byli chórzyści Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „Słowiki” z lat 1960-1974. Nieżyjący już prof. Jan Szyrocki swoim kunsztem, życzliwością, pasją i przede wszystkim charyzmą potrafił „zaszczepić” u swoich podpiecznych zamiłowanie do śpiewania. Tak jest do dzisiaj. Chór zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach w Polsce i Europie. Aktualnie dyrygentem jest profesor Ryszard Handke.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" Pałacu Młodzieży - Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie, to lider ruchu folklorystycznego na ziemiach Pomorza Zachodniego. Od ponad 50 lat tworzy go grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, których łączy wspólna pasja – miłość do polskich pieśni i tańców. Twórcom zespołu udało się wydobyć ze skarbca kultury ludowej to, co zapomniane i przenieść na scenę w nowej artystycznej formie. "Krąg" zaprezentuje się w barwnych strojach z wielu regionów Polski, które podkreślą piękno i różnorodność polskich kolęd i pastorałek.

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie został założony w listopadzie 1952 roku przez wybitnego Chórmistrza profesora Jana Szyrockiego. Zespół pod Jego kierownictwem stał się jednym z najlepszych i najciekawszych chórów akademickich na świecie. Ma na swoim koncie tysiące koncertów, setki międzynarodowych tournee, nagrania fonograficzne, udział w najbardziej prestiżowych festiwalach oraz w wykonaniach i prawykonaniach dzieł wokalno – instrumentalnych i a cappella. Od października 2006 roku stanowisko Dyrektora Artystycznego i Dyrygenta objął uczeń Profesora Szyrockiego - dr hab. Szymon Wyrzykowski.

Kapela zespołu Siermięgi powstała w 1981 roku. Założycielem był Marian Górski - wykładowca Akademii Rolniczej w Szczecinie. Po kilku latach, na bazie kapeli powstał Studencki Zespół Artystyczny "Siermięgi", propagujący polski folklor w kraju i poza jego granicami. Po śmierci założyciela w 2006 roku kapela przyjęła nazwę Kapela Siermięgi im. Mariana Górskiego, uczestnicząc nadal w wydarzeniach artystycznych Miasta Szczecina.

Jak zdobyć wejściówkę na wydarzenie? Wejdź na bilety.pogonszczecin.pl i w kilku krokach odbierz bezpłatny bilet na "Kolędowanie z Portowcami". Wejściówki będzie można też odebrać stacjonarnie -  w Punkcie Obsługi Kibica na stadionie (punkt kasowy za zachodnią trybuną), w dniach roboczych w g. 12-18.  

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 1507
tekst alternatywny

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...