Aktualności

  • Autobusem i tramwajem na mecz z Górnikiem za darmo

Przed nami pierwsze w tym roku spotkanie ligowe, które odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Z tej też okazji przypominamy i zachęcamy do skorzystania z możliwości darmowego transportu miejskiego w dniu rozgrywania meczów przez Pogoń Szczecin. Zacznijmy od piątkowej rywalizacji z Górnikiem!


28 kwietnia Portowcy rozgrywali pojedynek ligowy z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zyskało miano meczu z okazji 70-lecia i towarzyszyło mu wiele atrakcji i niespodzianek. To wtedy po raz pierwszy udało się przegłosować uchwałę o bezpłatnej komunikacji miejskiej dla kibiców w dniu meczu. Wówczas dotyczyła ona tylko jednego spotkania, ale już wtedy można było zaobserwować wiele pozytywów. Pomimo tego, że obiekt był wypełniony kibicami po same brzegi, stadionowy parking był niemalże pusty, a okolice zupełnie niezakorkowane. Fani chwalili pomysł i przyznawali, że korzystając z transportu publicznego wydłużali swój dzień meczowy i jeszcze bardziej odczuwali atmosferę sportowego święta.

Nie mamy wątpliwości, że na tej inicjatywie skorzysta każdy kibic Pogoni Szczecin. W dniu rozgrywania meczów komunikacja miejska (a więc autobusy oraz tramwaje) w godzinach 12-23.59, będzie bezpłatna dla osób posiadających karnet lub bilet na mecz. Co istotne, darmowe środki transportu publicznego funkcjonują w obie strony - fani zarówno udadzą się nimi na stadion, jak i wrócą do domu. Pierwsza okazja do przetestowania tej możliwości już w najbliższy piątek!

Co będzie „biletem” w autobusie albo tramwaju?
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, „biletem” komunikacji miejskiej będą:
- bilet/karnet "okolicznościowy"
- bilet/karnet "paragonowy"
- wydruk z systemu internetowego, potwierdzający zakup biletu (co ważne - dopuszcza się okazanie go na urządzeniu mobilnym)
- zaproszenie na pojedynczy mecz

W przypadku sprawdzania biletów kontroler zaakceptuje każdą z tych form.

Pamiętajmy, że ta idea niesie za sobą mnóstwo dobrego dla wielu grup interesu społecznego. Dzięki niej w dniu meczowym „korki” w okolicy stadionu będą mniejsze, a ulice na osiedlach okalających stadion nie będą zastawione samochodami. Skorzystają więc i kibice, ale też wszyscy szczecinianie, którzy mieszkają nieopodal obiektu. Gorąco zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej już w najbliższy piątek.

Do zobaczenia na stadionie!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 1272

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...