• Bez argumentów i bez punktów w Poznaniu

Pogoń Szczecin przegrała kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej. Tym razem w Poznaniu lepszy okazał się Lech, który pewnie wygrał 2:0. Dla Portowców wliczając wszystkie rozgrywki była to piąta porażka w tym sezonie z Lechem.

Od początku wysokim pressingiem rozpoczął Lech, co stwarzało problemy w wyprowadzeniu piłki gościom.  Już w 4. minucie zadrżały serce kibiców Pogoni. Po rzucie rożnym niepilnowany uderzał Trałka, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.  Portowcy nastawieni wyłącznie na grę z kontrataków. Pierwszy celny strzał oddaliśmy po kwadransie, kiedy z dystansu uderzył Gyurcso, ale prosto w ręce bramkarza. Drugi raz blisko bramki Lech był w 28. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości uderzał Wilusz, ale prosto w Słowika. Gospodarze jednak ciągle naciskali i chwilę później uderzał Makuszewski z ostrego kąta, ale na posterunku ponownie bramkarz Pogoni. W 35. minucie piłka w końcu ląduje w bramce Pogoni. Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i najlepiej w nim odnajduje się nie kto inny jak Marcin Robak. Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę Lech rozpoczął trochę wolniej, ale już w 51. minucie stworzył sobie sytuację bramkową. Kombinacyjna akcja i Robak wycofywał piłkę do Gajosa, ale ten uderzył obok bramki Słowika. Chwilę później z rzutu wolnego strzelał Majewski i bramkarza Pogoni uratował słupek. Pogoń w drugiej połowie ruszyła jednak żwawiej do ataku i chwilami umiała utrzymać się przy piłce. Wszystko jednak do 64. minuty, kiedy to Łukasz Trałka podwyższył wynik na 2:0. Pojedynek na lewej stronie przegrał Matynia, a płaskie dośrodkowanie nie zatrzymał żaden z obrońców Pogoni. Po drugiej bramce tempo ewidentnie już spadło. Lech nie kwapił się do rozgrywania, a gościom niezbyt to wychodziło. Ostatecznie  mieliśmy jeszcze kilka strzałów z dystansu z obydwu stron, ale wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0

1:0 Marcin Robak 35’

2:0 Łukasz Trałka 64’

Żółte kartki: Kędziora (Lech) Nunes (Pogoń)

Pogoń: Słowik – Niepsuj, Rapa, Rudol, Matynia (76’ Kowalczyk) – Murawski (80’ Tsintsadze), Matras, Kort, Gyurcso, Nunes – Listkowski (64’ Kitano).

Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos, Makuszewski (80’ Tetteh), Radut, Majewski (86’ Tomczyk) – Robak (75’ Kownacki).