• Bezbramkowy remis ze Śląskiem Wrocław

Pomimo wielu okazji Pogoń nie zdołała zdobyć żadnej bramki i zremisowała 0:0 ze Śląskiem Wrocław.

Źle zaczął się mecz dla drużyny ze Szczecina. Już w 2 minucie ręką w polu karnym zagrał Benedikt Zech i po analizie VAR sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Eric Exposito i pewnym strzałem umieścił piłkę... na budowie. W 7 minucie rzut wolny wywalczył Nunes i po chwili dośrodkował piłkę w pole karne na głowę Bartkowskiego. Boczny obrońca Pogoni uderzył obok lewego słupka Matusa Putnockiego. Przez kolejne kilkanaście minut gra toczyła się głównie w środku pola, gdzie za największą aktywność można było pochwalić Listkowskiego i Nunesa. W 21 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Michalis Manias, ale jego strzał i po chwili dobitkę Spiridonovicia obronił Putnocky. Minutę później ponownie w akcji znalazł się Spiri, który po ładnym dryblingu stworzył sobie dobrą sytuację i oddał celny strzał na bramkę Śląska. W 34 minucie Stiglec zatrzymał faulem rozpędzonego Listkowskiego i za to zagranie otrzymał żółtą kartkę. W 40 minucie fatalnie na swojej połowie podał piłkę Bartkowski i napastnik Śląska przejął piłkę, ale na nasze szczęście jego błąd naprawił Zech. 2 minuty przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Kowalczyk. W lewej części pola karnego minął obrońcę i oddał strzał, ale ponownie górą był bramkarza Śląska. Pierwsza część spotkania mimo przewagi Pogoni nie przyniosła żadnych bramek na stadionie przy ulicy Twardowskiego.

Na początku II połowy na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Spiridonović, ale po raz kolejny skuteczną obronę zanotował Putnocky. W 55 minucie ponownie dobrze z lewej strony dośrodkował Spiridonović i bramkarz Śląska miał problemy ze złapaniem piłki. W 58 minucie dobrym rajdem prawą stroną popisał się Kowalczyk, ale niestety jego strzał był niecelny. Minutę później pierwszej zmiany dokonał Kosta Runjaić. Na boisku zameldował się Paweł Cibicki, który zastąpił Michalisa Maniasa. W 62 minucie na 5 metrze od bramki Pogoni piłkę otrzymał Raicević, ale jego strzał został zablokowany. Po 3 minutach potężny strzał z rzutu wolnego oddał Cibicki, ale piłka poleciała minimalnie ponad poprzeczką Śląska. Gra wyraźnie ożywiła się po wejściu Cibickiego. W 72 minucie z dobrą kontrą ruszyła Pogoń, ale ostatnie podanie Spiridonovicia do Cibickiego było za mocne. W 78 minucie potężnie z woleja strzelił Cibicki, ale i tym razem nie dał się zaskoczyć bramkarz Wrocławian. Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Bartkowski, ponownie bez zagrożenia. Do końca meczu nie udało się Pogoni pokonać Matusa Putnockiego i niestety kibice i piłkarze ze Szczecina muszą zadowolić się remisem.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław  0:0 (0:0)