• Brondby IF - Pogoń Szczecin [WYNIK NA ŻYWO]

O godzinie 13:30 na Brondby Stadion w Kopenhadze rozegrany zostanie ostatni mecz sparingowy Dumy Pomorza przed startem wiosennych rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Portowcy zmierzą się z wicemistrzem Danii. Wynik na żywo śledzić możecie poniżej odświeżając stronę.

1' Zaczynamy! Portowcy na biało. Gospodarze natomiast żółte koszulki i niebieskie spodenki.

10' Aktywniejsi w ataku jak na razie zawodnicy Brondby, którzy dwukrotnie próbowali strzałów na bramkę Załuski. Pierwsze uderzenie zostało zablokowane, z kolejnym bez problemu poradził sobie natomiast bramkarz Pogoni. Portowcy skupiają się przede wszystkim na rozgrywaniu od bramkarza, jednak przeciwnicy od razu starają się zaatakować wysokim pressingiem.

20' W końcu pokazała coś z przodu Pogoń. Dobry przerzut Matyni do Deleva, a ten zagrywa w pole karne do Bartkowskiego. Nowy zawodnik Portowców oddaje mocny strzał, ale kąt był dość ostry i poradził sobie bramkarz rywali. Następnie z dystansu próbował jeszcze Podstawski, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

30' Spotkanie jest obecnie bardzo wyrównane. Portowcy nie dają się już zamykać na własnej połowie jak to było w pierwszych minutach meczu. Z rzutu wolnego zagrozić bramce przeciwników próbował Matynia, jednak dobrze między słupkami zachował się Schwabe. Brondby miało jednak swoją stuprocentową sytuację. Po idealnie przeprowadzonym kontrataku oko w oko z Załuską stanął zawodnik gospodarzy, ale nie trafił ostatecznie nawet w bramkę.

40' Do głosu doszli teraz gospodarze, którzy kilkukrotnie wrzucali piłkę w pole karne Pogoni. Po jednej z nich bardzo dobrą interwencją popisał się Łukasz Załuska. Żywiołowo reagują też kibice na stadionie na wszystkie sytuacje stykowe. Portowcy próbowali natomiast zaskoczyć obronę Brondby długą piłką graną na Buksę, jednak podanie było ciut zbyt mocne.

Koniec pierwszej połowy: W ostatnich 5 minutach zawodnicy Brondby spokojnie starali utrzymać się przy piłce, a Pogoń miała problem z wyjściem z własnej połowy. W samej końcówce na 30. metrze faulu dopuścił się Bartkowski i gospodarzy otrzymali okazję z rzutu wolnego. Strzał natomiast był prosto w mur, więc nawet nie musiał interweniować Załuska.

46' Zaczynamy drugą połowę. W Pogoni jak na razie jedna zmiana. Za Bartkowskiego wchodzi Stec.

55' Już na początku drugiej połowy mieliśmy trochę więcej emocji niż przez całą poprzednią. Pogoni w końcu udało oddać groźniejszy strzał na bramkę przeciwników, a dokładnie dokonał tego Delev. Bułgar uderzył jednak zbyt blisko środka i poradził sobie z obroną bramkarz. Brondby natomiast chwilę później trafiło w boczną siatkę, po zagraniu z rzutu rożnego. Następnie techniczny strzał z 18 metrów oddał jeden z piłkarzy gospodarzy, ale na szczęście piłka minęła minimalnie bramkę Załuski.

59' 1:0 I mamy pierwszą bramkę. Pogoń od początku próbuje rozgrywać piłkę od bramkarza i niestety zrobiła to w tym przypadku niedokładnie. Podstawski chciał wycofać piłkę do Załuski, jednak nie zrozumiał się z bramkarzem i zagrana przez niego piłka wpadła do siatki.

67' Otworzył się worek z bramkami. Najpierw płaski, precyzyjny strzał z kilkunastu metrów ze strony zawodnika gospodarzy i Załuska musi wyciągać piłkę z siatki drugi raz w tym meczu. W odpowiedzi stały fragment gry dla Pogoni i precyzyjne dośrodkowanie Majewskiego na bramkę zamienia Guarrotxena.

72' I kolejna bramka. Tym razem ponownie cieszą się zawodnicy Brondby, a dokładnie Simon Hedlund, który z bliskiej odległości zdobywa 3. bramkę dla swojego zespołu.

80' Wynik nadal się nie zmienia, a my mamy kolejne zmiany. Żyro, Benedyczak, Nunes, Smoliński wchodzą na murawę, na której zastępują: Buksę, Guarrotxenę, Matynię oraz Podstawskiego.

90' W końcówce próbował jeszcze Żyro, ale jego strzał z linii pola karnego wylądował prosto w rękawicach bramkarza.