• Ciekawostki przed meczem z Lechią

Mecz z Lechią już dziś o 17:30. Mamy dla Was serię ciekawostek przed tym spotkaniem.

1. W ostatnich pięciu spotkaniach Pogoni z Lechią żadna z drużyn nie zdobyła więcej niż jednej bramki w meczu.

2. Pogoń przegrała wszystkie trzy mecze z Lechią, w których Mariusz Malec zagrał przez 90 minut.

3. Hubert Matynia najczęściej w karierze zagrał w meczach z Lechią Gdańsk (13 spotkań). W meczach z Lechią odniósł najwięcej zwycięstw w karierze (5) i poniósł najwięcej porażek w karierze (6). Pogoń nie wygrała żadnego z pięciu domowych meczów przeciwko Lechii, w których Matynia zagrał od pierwszej minuty (trzy porażki i dwa remisy).

4. Jakub Bartkowski nie przegrał żadnego z trzech ostatnich meczów przeciwko Lechii (dwie wygrane i remis).

5. Damian Dąbrowski najwięcej zwycięstw w karierze odniósł w meczach przeciwko Lechii (7). W meczach przeciwko Lechii otrzymał też najwięcej żółtych kartek w karierze (5).

6. Kamil Drygas najczęściej w karierze zremisował w meczach z Lechią (8 razy).

7. Pogoń wygrała 1:0 wszystkie trzy mecze z Lechią, w których kapitanem Pogoni był Sebastian Kowalczyk.

8. Rafał Kurzawa nie przegrał żadnego domowego meczu przeciwko Lechii (3 remisy i wygrana).

9. Jean Carlos Silva nie wygrał żadnego meczu przeciwko Lechii (remis i trzy porażki). Jego drużyna zdobyła w tych meczach jedną bramkę, którą zdobył Jean Carlos Silva.

10. Michał Kucharczyk najwięcej bramek w karierze zdobył w meczach z Lechią (6). Kucharczyk nie przegrał żadnego z ostatnich jedenastu meczów przeciwko Lechii (trzy remisy i osiem wygranych).

11. Piotr Parzyszek najwięcej porażek w karierze poniósł w meczach z Lechią (5).

Autor: Łukasz Bożykowski