• CLJ: Mistrzostwo grupy zachodniej dla Pogoni!

Juniorzy starsi Pogoni Szczecin wygrali 3:0 z Arką Gdynia i zapewnili sobie tytuł mistrza sezonu zasadniczego w Centralnej Lidze Juniorów Starszych.

Młodzi Portowcy rzucili się na gdynian od pierwszego gwizdka. W ciągu dziesięciu minut oddali sześć strzałów z czego pięć było celnych. Z dystansu próbowali m.in. Gracjan Kuśmierek i Stanisław Wawrzynowicz, ale dobrze na linii spisywał się Piotr Pruszyński.

Niewiele zabrakło w 20. minucie, a podopieczni Pawła Crettiego prowadziliby. Kuśmierek dośrodkował do Bartosza Bonieckiego, a ten z piątego metra głową uniósł piłkę nad poprzeczką. Natomiast już chwilę później cieszyli się z prowadzenia. Aron Stasiak zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i umieścił futbolówkę w bramce.

Druga połowa rozpoczęła się od gola Stasiaka, który wykorzystał podanie Macieja Żurawskiego i zapewnił drużynie dwubramkowe prowadzenie. Napastnik mógł skompletować hat-tricka, ale dwukrotnie piłka odbiła się od poprzeczki. Najpierw po strzale głową, a chwilę później Stasiak huknął z woleja z okolicy szesnastki.

Ostatnie słowo należało do Żurawskiego, który popisał się odbiorem przed polem karnym rywala i ustalił wynik potyczki. Przed końcem meczu na listę strzelców mogli się także wpisać Michał Górzyński i Fabian Pach, ale zarówno jeden, jak i drugi nie wygrał pojedynku z Pruszyńskim.

Młodzi Portowcy dopisali sobie trzy punkty do dorobku i na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego zapewnili sobie pierwszą lokatę. Na koniec tego etapu zagrają jeszcze z Lechem Poznań, który także awansował do czwórki najlepszych w Polsce.