• CLJ: Pogoń liderem i już z awansem do finałów

Juniorzy starsi Pogoni Szczecin wygrali 4:1 z Piastem Gliwice. Tym samym wykorzystali potknięcie (1:2) Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin i wskoczyli na fotel lidera. To zwycięstwo zapewniło im również awans do półfinału Centralnej Ligi Juniorów Starszych.

Pierwszy sygnał do ataku dali... goście z Gliwic. W 3. minucie z rzutu wolnego przymierzył Łukasz Krakowczyk, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Młodzi Portowcy odpowiedzieli na to trafieniem Fabiana Pacha. Jędrzej Kujawa wypuścił obrońcę sam na sam z Krzysztofem Kurkiem i uderzeniem po ziemi wpakował piłkę do bramki.

W 31. minucie gliwiczanie wyrównali. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Krakowczyk. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców mogli wpisać się zarówno Gracjan Kuśmierek, jak i Błażej Starzycki, ale przy ich strzałach brakowało precyzji.

W drugiej połowie zawodnicy Piasta ruszyli na szczecinian wysokim pressingiem. Jednak podopieczni Pawła Crettiego nadal próbowali. W 51. minucie - po dośrodkowaniu Bartosza Bonieckiego - główkował Stasiak, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz. Następnie do głosu doszli gliwiczanie. Stworzyli parę bardzo groźnych akcji. Drugie trafienie mógł zdobyć Krakowczyk, ale na linii dobrze spisywał się Daniel Kusztan.

Mordercze ciosy zostały wyprowadzone tuż przed końcowym gwizdkiem. Najpierw gola zdobył Michał Graczyk po płaskim uderzeniu zza pola karnego. Kilkanaście sekund później bramkę dorzucił Stasiak po dośrodkowaniu Kuśmierka z lewego skrzydła. Z kolei ostatnie słowo należało do Michała Sacharuka, który dostawił stopę na siódmym metrze i przypieczętował sobotnie zwycięstwo.

Młodzi Portowcy zajmują pierwsze miejsce z przewagą dwóch oczek nad Lechem. W następnej kolejce zmierzą się z Miedzią Legnica.