• Geniusz Stipicy, szczęście Jeana Carlosa - Pogoń wygrywa z Piastem!

Pogoń Szczecin wygrała na własnym obiekcie z Piastem Gliwice (1:0). Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jean Carlos.

Lepiej w spotkanie weszli piłkarze Piasta Gliwice, którzy przez pierwsze minuty nie pozwalali Pogoń na choćby opuszczenie własnej połowy. Podopieczni trenera Kosty Runjaica zdołali w końcu przełamać napór przyjezdnych, zaczęli kreować własne akcje ofensywne i dłużej utrzymywali się przy futbolówce. Efektem lepszej gry granatowo-bordowych był gol strzelony przez Jeana Carlosa. Brazylijczyk urwał się Jakubowi Czerwińskiemu, wyszedł na wolną pozycję i wpakował piłkę do siatki, ale niestety znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie mogła zostać uznana. Żadnych wątpliwości nie można było mieć przy kolejnym trafieniu piłkarza Pogoni, które miało miejsce w 34. minucie spotkania. W roli głównej ponownie Carlos - pomocnik zdecydował się na oddanie uderzenia zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Jakuba Czerwińskiego, co zupełnie zaskoczyło Frantiska Placha. Bramkarz z Gliwic nie był w stanie interweniować i musiał wyciągnąć piłkę z sieci. Trafienie natchnęło Portowców, którzy do końca pierwszej odsłony Portowcy kontrolowali przebieg spotkania.

W przerwie reprezentanci Piasta Gliwice musieli powiedzieć sobie kilka gorzkich słów, bo od pierwszych minut drugiej połowy rzucili się do odrabiania start. Portowcy byli jednak w stanie odbierać ataki Piasta. W 70. minucie bliski strzelenia gola był Luka Zahović. Napastnik Dumy Pomorza otrzymał świetne podanie od Kowalczyka z głębi pola, oszukał obrońców, uniknął pozycji spalonej, zdołał nawet minąć Frantisek Plach, oddał strzał z ostrego kąta i niestety trafił tylko w słupek. Zaledwie pięć minut później niezwykle bliski szczęścia był również napastnik Piasta, ale cóż zrobił Dante Stipica... coś niesamowitego! Interwencja na wagę trzech punktów.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
1:0 - Jean Carlos 34'

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech [C], 97. Luis Mata - 27. Sebastian Kowalczyk, 54. Maciej Żurawski (Smoliński 62') 64. Kacper Kozłowski (Fornalczyk 80'), 14. Kamil Drygas, 21. Jean Carlos (Stolarski 80') - 10. Luka Zahović (Parzyszek 74')

Piast Gliwice: 26. Frantisek Plach - 20. Martin Konczkowski, 5. Tomas Huk (Mosor 84'), 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holubek - 77. Arkadiusz Pyrka (Ameyaw 68'), 18. Patryk Sokołowski, 17. Patryk Lipski (Steczyk 68'), 6. Michał Chrapek, 10. Kristopher Vida (Kądzior 77') - 11. Michał Żyro (Torill 19')

Autor: Marcel Kozłowski