• Historia spotkań z Zagłębiem Sosnowiec

Już w sobotę czeka nas pojedynek Pogoni Szczecin z Zagłębiem Sosnowiec. Oba zespoły rozegrały ze sobą 47 spotkań w rozgrywkach ligowych na szczeblu centralnym i historia tych pojedynków jest po stronie drużyny z Sosnowca.

Pogoń ma na swoim koncie 15 zwycięstw w tych pojedynkach, 8 remisów i aż 24 porażki. Bilans bramkowy również na korzyść rywali - 60:86.

Do ostatnich spotkań ligowych przed tym sezonem pomiędzy Pogonią i Zagłębiem doszło 10 lat temu, w sezonie 2008/2009. Obie drużyny rywalizowały wtedy w grupie zachodniej II ligi. Pogoń była beniaminkiem po awansie z IV ligi, a zespół z Sosnowca został karnie zdegradowany po aferze korupcyjnej.

Pierwszy mecz rozegrany został w Szczecinie i lepsze okazało się wtedy Zagłebie wygrywając 2:1.

Pogoń - Zagłębie 1:2 (0:2)
Parzy 69' - Bałecki 12', Białek 20'

Pogoń: Binkowski - Świniarek (46' Parzy), Skrzypek, Tychowski, Woźniak - Rydzak, Szyszka, Sobczyński (57' Biliński), Przewoźniak - Ropiejko, Kowal (77' Posmyk)

Zagłębie: Gostomski - Jacek (64' Pajączkowski), Białek, Marek, Bartos - Smolec, Bodziony (64' Błażejewski), Berliński, Pietrzak (69' Ryndak) - Myśliwy, Bałecki

Do rewanżu w Sosnowcu doszło na początku listopada 2008 roku. Pogoń wygrała ten pojedynek 2:1 po golach Woźniaka i Chi-Fona. W 48. minucie meczu pojedynek został przerwany przez zamieszki na trybunach i wznowiony po około 10 minutach.

Zagłębie - Pogoń 1:2 (0:0)
Myśliwy 65' - Woźniak 54', Chi-Fon 83'

Zagłębie: Gostomski - Bartos, Jacek, Marek, Pajączkowski - Kłoda (46' Smolec), Skórski (57' Błażejewski), Berliński (80' Bodziony), Pietrzak - Myśliwy, Bałecki

Pogoń: Binkowski - Zawadzki (70' Szyszka), Skrzypek, Dymek, Woźniak - Wólkiewicz (82' Rydzak), Sobczyński, Biliński, Parzy - Ropiejko (59' Chi-Fon), Kowal

W tym sezonie zespoły miały już okazję rywalizować. Spotkanie zostało rozegrane w Sosnowcu w ramach 3. kolejki Lotto Ekstraklasy. Portowcy przegrali 0:3 i teraz wszyscy oczekujemy rewanżu.

Żródło: własne/zaglebie.eu