• I nie zmienia się nic... Przegrana w Białymstoku

Drużyna ze Szczecina zaliczyła kolejną porażkę w Ekstraklasie. Tym razem lepsza okazała się Jagiellonia Białystok, która na własnym stadionie wygrała z Portowcami 1:0. Pogoń zanotowała prawie dwa razy więcej podań niż przeciwnik, ale nie przekładało się to zbytnio na sytuacje bramkowe.

Pogoń Szczecin spotkanie w Białymstoku rozpoczęła z dużą werwą. Piłka w siatce gospodarzy znalazła się już w 3. minucie, ale Łukasz Zwoliński był na ewidentnym spalonym i arbiter bramki nie uznał. Po raz pierwszy poważnie z własnej połowy Jagiellonia wyszła dopiero w 9. minucie i od razu wyszła na prowadzenie. Pojedynek siłowy z Frankowskim przegrał Nunes, po czym skrzydłowy Jagi dograł piłkę prosto do Sheridana, a ten ładnym strzałem z piętki pokonał Załuskę. Wydawało się, że obrońca Pogoni był w tej sytuacji faulowany, ale arbiter nie zdecydował się anulować gola i już od początku podopieczni Kosty Runjaicia musieli odrabiać wynik. Prowadzenie mógł podwyższyć Cernych, ale w dobrej sytuacji trafił prosto w środek bramki. Gospodarze mogli nastawić się na grę z kontrataku, a Pogoń mogła tylko męczyć się w grze pozycyjnej, która jej ewidentnie nie odpowiadała.

W drugiej połowie goście próbowali, ale brakowało klarownych sytuacji. Po godzinie gry po dośrodkowaniu Deleva piłkę przed siebie odbił Kelemen, ale minął się z nią nadbiegający Zwoliński. Chwilę później napastnik Pogoni zagrał jednak dobre prostopadłe podanie do Deleva, a ten w sytuacji sam na sam uderzył z całej siły i nie trafił nawet w bramkę. Swoją okazję po wejściu na boisku miał ten Gyurcso, ale trafił natomiast prosto w Kelemena. W ostatniej minucie ładnym strzałem głową piłkę w siatce umieścił jeszcze Fojut, ale obrońca ze Szczecina był na ewidentnym spalonym i zauważył to arbiter. Przeciwnik nie zaprezentował się w piątkowy wieczór zbyt dobrze, ale to i tak wystarczyło, aby z obecną Pogonią wygrać.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0

1:0 Sheridan 9’

Kartki: Burliga (Jagiellonia) Hołota, Drygas, Delev (Pogoń)

Jagiellonia: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Grzyb, Romanczuk – Frankowski (83’ Frankowski), Novikovas (69’ Pospisil), Cernych –Sheridan (90’ Kwiecień).

Pogoń: Załuska – Niepsuj, Fojut, Dvali, Nunes – Drygas, Hołota (68’ Kort) – Frączczak (79’ Gyurcso), Listkowski (83’ Formella), Delew – Zwoliński.