16. kolejka Nice I ligi za nami. Jak już co tydzień zajrzeliśmy na boiska zaplecza Ekstraklasy, aby sprawdzić co słychać u wypożyczonych z Pogoni piłkarzy. Niestety u nich ciągle bez zmian i o jakiekolwiek minuty na boisku trudno im tak samo jak Portowcom o punkty w Ekstraklasie.

Sprawdzając kadrę meczową Pogoni Siedlce na mecz z Puszczą Niepołomice znowu próżno było szukać tam Seiyi Kitano. Sprawa była o tyle dziwna, że Japończyk od razu po przejściu na zaplecze Ekstraklasy wywalczył miejsce w I-ligowym zespole.  Na oficjalnej stronie klubu żadnych informacji nie znaleźlismy. Skontaktowaliśmy się więc z menadżerem zawodnika.

- Kitano ma od około miesiąca problemy z kolanem.  Za 2-3 tygodnie może wróci do treningu, więc raczej tę rundę ma już z głowy - wyjaśnił sytuację Tomasz Drankowski.

90 minut na ławce rezerwowych Rakowa Częstochowa znów spędził Gracjan Kuśmierek. Do zimy zostało coraz mniej czasu, a srebrny medalista Centralnej Ligi Juniorów nadal nie zdołał zadebiutować w I lidze.

Po całym spotkaniu rozegrali natomiast Gracjan Jaroch oraz Szymon Waleński. Niestety tylko w rezerwach  swoich klubów.  Do kadry na mecze w I lidze nie udało im się załapać.

Już od kilku kolejek miejsce w I składzie Wigier Suwałki stracił Robert Obst. Wychowanek Pogoni wszedł na boisko jednak w drugiej połowie, a jego klub wygrał z Podbeskidziem 3:0.