Intensywny był to tydzień dla piłkarzy z poziomu centralnego w Polsce. Nie tylko zawodnicy Ekstraklasy rozegrali w tym tygodniu po 2 spotkania, ale również przedstawiciele Fortuna I ligi.

Dawid Błanik – Odra Opole (4 i 25 minut)

Stracił miejsce w podstawowym składzie Odry Opole Dawid Błanik, który w środku tygodnia wszedł tylko na 4 minuty w wygranym meczu z Chrobrym Głogów. W weekendowej kolejce otrzymał już trochę więcej minut, jednak jego drużyna przegrała 0:3 z Bruk-Betem.

Gracjan Jaroch - Bytovia Bytów (2x 90 minut)

Dwa razy po pełne 90 minut zagrał Gracjan Jaroch. Jego Bytovia Bytów mierzyła się jednak z wymagającymi przeciwnikami, ponieważ najpierw z ŁKS-em Łódź, a następnie z Sandecją Nowy Sącz. Jakikolwiek punkt udało się zdobyć tylko w tym drugim meczu, remisując 1:1.

Kamil Słoma - Garbarnia Kraków (90 minut)

Również Kamil Słoma nie oddaje nikomu miejsca w pierwszym składzie Garbarnii, jednak wyniki drużyny z Krakowa nie są w rewelacyjne. Beniaminek zajmuje obecnie ostatnie miejsce w ligowej stawce, a od trzech spotkań nie jest w stanie strzelić bramki.

Marcin Listkowski - Raków Częstochowa (74 minuty)

W końcu porażki doznała drużyna Rakowa Częstochowa, która swojego pogromce spotkała w Mielcu. Stal wygrała 3:1, a Marcin Listkowski na boisku spędził 74 minuty. Awans do Ekstraklasy Raków ma jednak już praktycznie pewny, a najważniejsze spotkanie przed nimi odbędzie się 10 kwietnia w Pucharze Polski.

Łukasz Budziłek - Bruk-Bet Termalika (2x 90 minut, 2x czyste konto)

W formie jest defensywa Bruk-Betu jak i sam Budziłek, który w ostatnim tygodniu zagrał dwa pełne spotkania i nie stracił w nich żadnej bramki. Wypożyczony z Pogoni bramkarz bardziej może być zadowolony z weekendowego meczu, w którym jego drużyna wygrała 3:0 z Odrą Opole.

Rafał Maćkowski - Chrobry Głogów (38 i 55 minut)

W końcu trochę więcej minut od trenera dostał Rafał Maćkowski, który najpierw wszedł w przegranym meczu z Odrą Opole w drugiej połowie, a kilka dni później rozpoczął mecz w pierwszym składzie z GKS-em Katowice. Sytuacja w tabeli Chrobrego nie jest jednak zbyt dobra i bardzo możliwe, że do końca będzie musiał walczyć o utrzymanie.

Mateusz Bochnak - Pogoń Siedlce (65 minut)

W II lidze takiego natłoku spotkań już nie mieliśmy i 65 minut rozegrał w barwach Pogoni Siedlce Mateusz Bochnak. Jego drużyna wygrała 2:0 z walczącą o awans Elaną Toruń, a warto wspomnieć o kolejnej bramce na poziomie II ligi Kamila Walkowa, który bez wątpienia znany jest sympatykom Świtu Skolwin.

Szymon Jopek - Stal Stalowa Wola (90 minut)

Kolejne pełne spotkanie w Stali Stalowa Wola rozegrał Szymon Jopek. Jego drużyna mierzyła się w Chorzowie z tamtejszym Ruchem i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Dla 20-latka było to 7. spotkanie z rzędu w pierwszym składzie.