• Klątwa przełamana! Komplet punktów dla Portowców

Portowcy przegrywali do przerwy, ale zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać aż 4:1!

Od pierwszych minut spotkania Portowcy przejęli inicjatywę, kreowali akcje ofensywne, ale nie byli w stanie strzelić gola. Stal skupiła się na zadaniach defensywnych i wyprowadzaniu szybkich kontrataków. Jeden z takich wypadów zakończył się golem, defensywa Pogoni nie spisała się w tej konkretnej sytuacji najlepiej - błąd popełnił Kostas, Bartkowskiego, a biernie w bramce zachował się Stipica. Jeden celny strzał Stali, liczne próby Pogoni - wynik do przerwy? 0:1 dla gości.

W drugiej połowie podopieczni trenera Kosty Runjaica zupełnie zdominowali gości, efekt? Dwie bramki Kamila Drygasa z rzutów karnych, samobójcze trafienie Getingera i gol Kostasa w ostatnich minutach spotkania. Trzecie zwycięstwo w sezonie, fantastyczny wynik i odwrócenie losów spotkania. Kibice Dumy Pomorza mają wiele powodów do radości!

Pogoń Szczecin - Stal Mielec 4:1 (0:1)
0:1 - Tomasiewicz 35'
1:1 - Drygas 50'
2:1 - Getinger 56'
3:1 - Drygas 71'
4:1 - Kostas 88'

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata - 18. Michał Kuchaczyk (Fornalczyk 87'), 14. Kamil Drygas (Łęgowski 90+3'), 64. Kacper Kozłowski (Smoliński 75'), 27. Sebastian Kowalczyk (Kurzawa 46')  - 10. Luka Zahović (Jean Carlos 46') , 9. Piotr Parzyszek

Stal Mielec: 13. Rafał Strączek - 11. Maksymilian Sitek (Kłos 74') , 32. Jonathan de Amo, 21. Mateusz Matras, 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger - 20. Grzegorz Tomasiewicz, 8. Maciej Urbańczyk (Domański 77'), 27. Marcin Budziński (Granuld 61') 10. Mateusz Mak - 92. Aleksandyr Kolev. (Janowski 46')