Portowcy przegrali 1:2 z Piastem Gliwice i pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski. Bramki dla gości strzelili Chrapek i Winciersz. Honorową bramkę dla Pogoni w doliczonym czasie strzelił Luka Zahović.

Do spotkania w 1/8 Pucharu Polski trener Kosta Runjaić wystawił galowy skład, pokazując, że w tym roku traktujemy te rozgrywki priorytetowo. Regulamin ustalony przez PZPN wymusza na trenerach wystawienie dwóch młodzieżowców. W Pogoni na tych pozycjach pojawili się Benedyczak i Smoliński, którzy ostatnio dawali nam cenne punkty. Większy ból głowy miał trener Fornalik, który nie mógł skorzystać z kontuzjowanego etatowego młodzieżowca Steczyka i wybrał do pierwszej jedenastki Pyrkę oraz Winciersza, który w pierwszej drużynie zagrał jedynie 4 minuty. Pogoń mocno zaatakowała od pierwszych minut i przyniosło to 2 rzuty rożne, po drugim z nich uderzenia z dystansu próbował Kucharczyk, ale strzał został zablokowany. W 11 minucie dwóch piłkarzy upadło w polu karnym Pogoni i sędzia Kwiatkowski po analizie VAR podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Chrapek i pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Dante Stipice. W 26 minucie świetnie obrońcom urwał się Adrian Benedyczak i znalazł się w sytuacji sam na sam z Plachem, z której niestety górą wyszedł bramkarz gości. Kilka minut później dobrą piłkę w pole karnego z prawego skrzydła posłał Kucharczyk, ale żaden z graczy Pogoni nie oddał strzału i z tej akcji uzyskaliśmy tylko rzut rożny. Portowcy mimo optycznej przewagi i posiadania piłki przez prawie 70% czasu gry nie zdołali stworzyć sobie więcej groźnych sytuacji w pierwszej połowie meczu.

Tuż po przerwie Malec próbował podawać piłkę głową do Stipicy, ale popełnił błąd i w sytuacji sam na sam znalazł się Chrapek, ale na szczęście jej nie wykorzystał. W 50 minucie dobrze w pole karne z piłką wbiegł Kucharczyk, ale i jego strzał dobrze obronił Plach. W 54 minucie świetnie z prawego skrzydła dośrodkował Pyrka i bliski zdobycia bramki był znany z występów w Pogoni Michał Żyro, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Bartkowski. W 68 minucie kolejny fatalny błąd popełniła obrona Pogoni. Nieporozumienie pomiędzy Zechem, Stipicą i Dąbrowskim spowodowało, że piłkę przed pustą bramką dostał Winciersz i bez problemu podwyższył wynik na 0:2. W 82 znów nie popisali się defensorzy Pogoni i prawie Pyrka zakończył mecz, ale bramkę z linii bramkowej wybił Malec. W 90 minucie kontaktową bramkę zdobył Luka Zahović, ale Portowcy nie zdołali odwrócić losów tego meczu i pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski w tym sezonie.

Pogoń Szczecin -Piast Gliwice 1:2 (0:1)
0:1 Chrapek 14' [k]
0:2 Winciersz 68'
1:2 Zahović 90'

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luís Mata (72, 10. Luka Zahovič) - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski (72, 14. Kamil Drygas), 20. Alexander Gorgon (81, 28. Tomás Podstawski), 27. Sebastian Kowalczyk (77, 16. Santeri Hostikka), 61. Kacper Smoliński - 19. Adrian Benedyczak (77, 17. Mariusz Fornalczyk).

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 4. Jakub Czerwiński, 34. Piotr Malarczyk, 14. Jakub Holúbek - 77. Arkadiusz Pyrka (83, 17. Patryk Lipski), 3. Tomasz Jodłowiec (61, 5. Tomáš Huk), 18. Patryk Sokołowski, 6. Michał Chrapek (83, 29. Remigiusz Borkała), 15. Mateusz Winciersz - 11. Michał Żyro.

Autor: Łukasz Krzyżanowski