Aktualności

  • Kosta Runjaić przed meczem z Koroną

- Jesteśmy na dobrej drodze do tego, by grać tak jak sobie wyobrażam. Możemy bazować na tym jak prezentowaliśmy się w ostatnich meczach - mówił na konferencji prasowej przed spotkaniem z Koroną Kielce, Kosta Runjaić.


Tradycyjnie, sporo czasu na początku konferencji szkoleniowiec Pogoni Szczecin poświęcił na omówienie spraw zdrowotnych - Dvali, Niepsuj i Guarrotxena podjęli treningi w tym tygodniu. Mieliśmy nadzieję, że wróci także Buksa, ale raczej dołączy w przyszłym tygodniu. Delev i Benyamina nadal nie mogą trenować z drużyną.Dvali, Niepsuj i Guarrotxena podjęli treningi w tym tygodniu. Mieliśmy nadzieję, że wróci także Buksa, ale raczej dołączy w przyszłym tygodniu. Delev i Benyamina nadal nie mogą trenować z drużyną. Drygas jutro weźmie udział w treningu, ale miał lekką kontuzję. Zobaczymy czy da radę zagrać. Myślę, że wiadomość o Frączczaku dotarła do wszystkich. Fojut trenuje z drużyną, powoli go wprowadzamy, ale robimy to stopniowo - opisywał Runjaić, który dalej wspominał o najbliższym rywalu Pogoni - Korona jest zdecydowanie wyżej niż my. Jest to drużyna, która od początku do końca jest zwarta na boisku. Znam trenera Lettieriego i wiem, że wiele wymaga od swoich zawodników. Na pewno będą walczyć i dużo biegać. Grają raczej długimi podaniami.

Szybko odkryto też trochę kart na temat samego składu na niedzielny mecz z Koroną Kielce. Na pewno od początku zagra Michał Żyro, któremu w trakcie konferencji poświęcono sporo czasu.

- Żyro może grać w środku boiska i na obu skrzydłach. Być może lepiej czułby się na prawym skrzydle, ale nie mamy teraz wielkiego wyboru. Żyro zaaklimatyzował się dobrze. Wie jak się poruszać na boisku. Na pewno czas będzie działał na jego korzyść, ale bez przesady, nie musi uczyć się piłki na nowo. Podoba mi się mentalnościowo, podejmuje ryzyko - chwali nowy nabytek Runjaić - Podpisując kontrakt z Żyrą oczywiście nie wiedzieliśmy, że Frączczak za chwilę wypadnie na wiele miesięcy. Zyskaliśmy dobrego zawodnika, ale chwilę później innego dobrego straciliśmy - dodał trener Pogoni.

Poruszony został również temat ostatniej akcji marketingowej klubu. Pogoń ze względu na współpracę z Toyotą Kozłowski otrzymała od dealera 24 modele Toyoty Aygo, które zostały przekazane dla I zespołu Pogoni Szczecin. Sama akcja została raczej pozytywnie odebrana wśród kibiców, jednak sporo osób żartowało też, że piłkarze otrzymali nagrodę, mimo słabych wyników.

- Nie, nie nagrodzimy zawodników za zwycięstwo Toyotami Aygo na własność (śmiech). Zespół został wyposażony w auta w barwach. Piłkarze na pewno są zadowoleni i wdzięczni klubowi. Wierzę, że już w niedzielę też dadzą trochę radości kibicom - zakończył z uśmiechem Kosta Runjaić.

Autor: Łukasz Lubkowski
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 4405

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...