Aktualności

  • Kosta Runjaic przed meczem ze Śląskiem Wrocław

Trener Kosta Runjaic spotkał się w piątek z lokalnymi dziennikarzami na konferencji prasowej, której tematem oczywiście był zbliżający się mecz ze Śląskiem Wrocław.


- Zvonek będzie w kadrze na sobotnie spotkanie ze Śląskiem, u Adama potrwa to trochę dłużej.

- Śląsk do tej pory gra bardzo dobry sezon. Przez chwilę byli w czubie tabeli i to nie był przypadek. Jest to drużyna, która ma dużo jakości i rozpoznawalny styl. Oczekujemy, że będą grali tak jak w poprzednich meczach. To zespół, który potrafi przechodzić do ofensywy. Wywierają dużą presję na bocznych pozycjach. Dużo biegają i mają waleczny styl. Mają dobrych zawodników, Chrapek, Pich, Płacheta. Ten mecz będzie wymagał od nas dużo wysiłku. Wiemy co nas czeka, wiedzieliśmy to też w zeszłym tygodniu. Nie możemy popełnić tych samych błędów. Od samego początku musimy wykorzystać podstawy, które są bardzo ważne. Ponadto musimy wykorzystywać swoje sytuacje. Jest to ważny dla nas mecz i chcemy poprawić naszą sytuację.

- Cibicki w zeszłym tygodniu kreował naszą grę po przerwie. Pokazał się z najlepszej strony i potwierdza to w treningach, że może być dla nas wzmocnieniem. Z dnia na dzień jest lepiej przygotowany fizycznie. Z mojego punktu widzenia nie przemawia nic za tym, aby nie wystawić go od początku. To elastyczny zawodnik, który może grać na każdej pozycji w ofensywie.

- Będziemy musieli się dostosować do warunków. O tej porze wiadomo, że ta murawa jest trochę gorsza. Nie oznacza to, że chcemy odejść od naszego stylu. Chcemy grać piłkę, która jest dla nas charakterystyczna, dzięki której jesteśmy rozpoznawalni. Najważniejsze są dla nas podstawy, czyli pojedynki i agresja od początku meczu. Jeśli wszystko będzie funkcjonowało, to nie ma co zastanawiać się nad szczegółami. Wiemy, że Śląsk jest jedną z najlepszych drużyn w grze z kontry. Dlatego ważne jest to, aby pokazać prostą i skuteczną grę.

Bilety.fm

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 3977

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...