• KUCHY rozbił autobus na Twardowskiego!

Po fantastycznym trafieniu Kucharczyka Pogoń pokonała Zagłębie Lubin 1:0! Kończymy tę rundę niepokonani na Twardowskiego.

W ostatnim meczu przed przerwą zimową Portowcy zmierzyli się z Zagłębiem Lubin. Obie drużyny przystępowały do tego spotkania w dobrych humorach. Drużyna Kosty Runjaicia wygrała ostatnie 3 spotkania w Ekstraklasie, natomiast goście z dolnego Śląska w ostatnich 3 meczach zdobyli 7 punktów. Trener szczecińskiej drużyny dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Po przymusowej przerwie spowodowanej żółtymi kartkami do składu wrócili Hubert Matynia i Alexander Gorgon. Pogoń wyszła na ten mecz cofnięta i skopiona w obronie, czekając na swoje sytuacje z kontry. Pierwszą dobrą akcję Portowcy przeprowadzili w 6 minucie, ale strzał Kowalczyka obronił Hładun. Od samego początku piłkarze gości nie radzili sobie z doskonale grającym Kacprem Kozłowskim. W 13 minucie i 18 minucie dwukrotnie, za faule na młodym pomocniku Pogoni, żółtą kartką ukarany został Jakub Żubrowski i miedziowi musieli grać do końca tego meczu w osłabieniu. W 24 minucie świetną okazję na otwarcie wyniku tego spotkania miał Zahović, ale po raz kolejnym górą był bramkarz lubinian. Kozłowski starał się w pierwszy części spotkania, momentami sam mijał dwóch, trzech rywali, ale to było za mało, aby zdobyć bramkę. Goście mocno cofnęli się do defensywy, a Pogoń nie potrafiła znaleźć w niej żadnej luki.

Drugą połowę Portowcy zaczęli mocno i raz za razem naciskali defensywę Lubinian. W 52 minucie w końcu Pogoń znalazła sposób na przedostanie się w pole karne. Fantastyczną akcję przeprowadziła trójka Kozłowski, Gorgon, Zahović, którą ten ostatni zakończył strzałem do bramki. Niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i wciąż musieliśmy walczyć o otwarcie wyniku tego meczu. W 64 minucie do bramki Hładuna trafił tym razem Kozłowski, ale sędzia odgwizdał przewinienie Gorgona i trafienie nie zostało zaliczone. Cały czas brakowało nam szczęścia, a defensywa Zagłębia nie popełniała żadnych błędów. W 84 minucie po rzucie rożnym oddał strzał Adam Frączczak, ale znów Hładun był czujny w bramce. Minutę później świetnie uderzył Kucharczyk, ale ponownie wykazał się bramkarz lubinian. W doliczonym czasie świetną okazję miał Smoliński, ale jego strzał został zablokowany. W ostatniej minucie meczu potężną bombę z dystansu zdetonował Michał Kucharczyk i w końcu rozbił lubiński mur oraz zapewnił trzy punkty Portowcom, którzy zakończyli tę rundę niepokonani u siebie.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

1:0 #KUCHYKING 96'

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica, 2. Jakub Bartkowski, 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia(57' 18. Michał Kucharczyk), 27. Sebastian Kowalczyk(83' 61. Kacper Smoliński), 20. Alexander Gorgon, 8. Damian Dąbrowski, 64. Kacper Kozłowski(83' 19. Adrian Benedyczak), 14. Kamil Drygas(72' 16. Santeri Hostikka), 10. Luka Zahović(83' 9. Adam Frączczak)

Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun, 28. Jakub Wójcicki, 27. Dominik Jończy, 33. Lubomir Guldan, 21. Jakub Bednarczyk, 7. Sasa Zivec, 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba, 17. Patryk Szysz, 95. Dejan Drazić(81' 13. Dawid Pakulski), 11. Samuel Mraz(90' 9. Rok Sirk)

Autor: Łukasz Krzyżanowski