• Nieudane zakończenie sezonu w Szczecinie

Portowcy w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy przegrali z Rakowem Częstochowa 1:3. Jedyną bramkę dla Pogoni w swoim ostatnim meczu w Granatowo Bordowych barwach zdobył Adam Frączczak.

Do 30. kolejki przyszło czekać kibicom w Szczecinie, aby obejrzeć mecz Pogoni z nowych trybun stadionu imienia Floriana Krygiera. Mimo że spotkanie to nie miało żadnego wpływu na pozycję w ligowej tabeli, można było wyczuć atmosferę piłkarskiego święta. Otwarcie stadionu, a także sukces, jakim bez wątpienia jest zdobycie brązowego medalu przez piłkarzy Pogoni Szczecin, sprawiły, że bilety wyprzedały się w kilka chwil, a kibice spragnieni sportowych emocji gromadzili się na stadionie już godzinę przed meczem. Trener Kosta Runjaić w wyjściowym składzie wystawił Tomasa Podstawskiego, dla którego był to mecz pożegnalny, bowiem wraz z Davidem Stecem i Adamem Frączczakiem opuszczą latem drużynę Pogoni. Kibice, choć moli zająć tylko 25% miejsc na trybunach od pierwszych minut prowadzili zaangażowany doping, który za sprawą nowego stadionu i zadaszenia był naprawdę ogłuszający. Piłkarze od początku meczu dopasowali się do poziomu trybun i już w 5 minucie Podstawski mógł pokonać Holca strzałem zza pola karnego. W 11 minucie dobrą akcję przeprowadzili Kurzawa z Bartkowskim, lecz niestety w ostatniej fazie akcji piłka odskoczyła obrońcy Pogoni. W 18 minucie strzału z prawej strony boiska uderzenia spróbował Kozłowski, a piłka odbiła się od poprzeczki. Portowcy przeważali, aż do 30 minuty, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym, głowę piłkę do bramki skierował Zoran Arsenić. Po otwarcie wyniku to Raków zaczął przeważać i nie pozwalał Pogoni zbyt często na wyjście z własnej połowy. Tuż przed przerwą Portowcy jeszcze zaatakowali Raków, ale nie udało im się zagrozić bramce Holca.

W 48 minucie znów zaatakował Raków, po prawej stronie pola karnego dośrodkowanie zamykał Szelągowski, ale po jego strzale piłka utknęła w gąszczu nóg obrońców i została wybita. W 57 minucie Kosta sciągnął kończącego swoją kariere w Pogoni Podstawskiego oraz Sebastiana Kowalczyka, a w ich miejsce na boisko wpuścił wracającego po kontuzji Gorgona i Zahovica. 5 minut później świetnie piłkę w polu karnym przyjął Smoliński, ale niestety strzał oddany przez młodego Portowca poszybował nad poprzeczką. Po minucie znów Portowcy byli w ataku. Najpierw Kucharczyk fantastycznie złożył się do przewrotki i trafił w słupek. Próbował dobijać zza pola karnego Bartkowski, ale tym razem obronił Holec. W 65 minucie po raz ostatni w swojej karierze na boisko w barwach Pogoni wszedł Adam Frączczak, witany przez szpaler piłkarzy obu drużyn. Niestety tuż po zmianie stratę Pogoń zanotowała stratę w okolicach własnego pola karnego, a piłkarze Rakowa wykorzystali go bezwzględnie i bramkę na 2:0 zdobył Ivi Lopez. W 70 minucie swoją 70. bramkę w barwach Pogoni po uderzeniu głową zdobył nie kto inny jak Adam Frączczak. Po strzeleniu gola Portowcy rzucili się do odrabiania strat. Po tym jak wyprowadziliśmy kilka ataków raz, a skutecznie zaatakował Raków i po dośrodkowaniu Tudora bramkę na 1:3 zdobył Jakub Arak. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Pogoń uległa Rakowowi. Po zakończeniu spotkania nastąpi dekoracja medalowa, po której piłkarze udadzą się na szczecińskie bulwary podziekować za ten trudny sezon swoim kibicom.