Aktualności

  • Plan przygotowań rezerw do nowego sezonu

Zajęcia na własnych obiektach, tygodniowy obóz w Mogilnie i cztery gry kontrolne – tak będą wyglądały przygotowania rezerw Pogoni do nowego sezonu III ligi. Po krótkiej wakacyjnej przerwie zawodnicy Dumy Pomorza wrócili dziś do treningów.


Poprzednie rozgrywki Portowcy oficjalnie zakończyli 9 czerwca. Czasu na odpoczynek nie było jednak wiele. Po dwóch tygodniach błogiego lenistwa granatowo-bordowi zaczęli bowiem treningi na podstawie rozpisek indywidualnych. W poniedziałek podopieczni trenera Pawła Ozgi pojawili się natomiast przy Twardowskiego, gdzie serią badań i testów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. – Zaczynamy od pomiarów wzrostu, wagi oraz testów manualnych. Następnie przejdziemy do badań siły mięśniowej, szybkości oraz przeprowadzimy test powtarzalnych sprintów – tłumaczy trener przygotowania motorycznego, Przemysław Franczak.

Na boisku granatowo-bordowi po raz pierwszy pojawią się we wtorek. Treningi na własnych obiektach trwać będą aż do 13 lipca, kiedy to Portowcy wyruszą na tygodniowy obóz do Mogilna. Po powrocie do Szczecina rozpoczną się natomiast bezpośrednie przygotowania do nowego sezonu, który wystartuje już 1 sierpnia.

Podczas okresu przygotowawczego zawodnicy Dumy Pomorza rozegrają również cztery gry kontrolne. 10 czerwca naprzeciwko podopiecznych trenera Ozgi stanie beniaminek III ligi – Warta Gorzów Wielkopolskich. Podczas obozu Portowcy zmierzą się z Górnikiem Konin i Pogonią Mogilno, a tydzień przed inauguracją nowego sezonu sprawdzą swoją formę na tle Chemika Police.

Nowy sezon będzie dla rezerwistów niezwykle intensywny. Ze względu na niedokończenie poprzednich rozgrywek w lidze pozostało bowiem siedemnaście zespołów do których dołączyło czterech beniaminków. Do grona trzecioligowców z pewnością dołączy również ostatnia drużyna II ligi – Gryf Wejherowo, a na pograniczu strefy spadkowej balansuje również drugi zespół Lecha Poznań. Niewykluczone więc, że jesienią podopiecznych trenera Ozgi czekają aż 22 ligowe pojedynki.

Plan przygotowań Pogoni II:

29.06 – testy i badania
30.06 – początek treningów
10.07 – Warta Gorzów Wielkopolski – Pogoń II Szczecin (Gorzów)
13.07 – wyjazd na obóz do Mogilna
??.07 – Górnik Konin – Pogoń II Szczecin
??.07 – Pogoń Mogilno – Pogoń II Szczecin (Mogilno)
19.07 – powrót do Szczecina
24.07 – Chemik Police – Pogoń II Szczecin
01.08 – inauguracja sezonu III ligi

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 1591

Trwa ładowanie komentarzy...