• Po przerwie na kadrę ze zmiennym szczęściem

Obecnie trwa przerwa na mecze reprezentacji, która przez problemy z COVID-19 dla Pogoni jest jeszcze dłuższa. Jak w poprzednich sezonach radzili sobie Portowcy po październikowej pauzie spowodwanej zgrupowaniem kadr narodowych?

Tylko dwa razy po październikowej przerwie na kadrę Portowcom udało się wygrać. Chodzi o czas od ostatniego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Miało to miejsce rok temu w wyjazdowym meczu z Zagłębiem, które Pogoń wygrała 1:0 i w 2016 roku, kiedy to na własnym stadionie ograła Legię 3:2.

Cztery mecze to porażki, a trzy bardzo dotkliwe: w 2017 roku 0:3 z Cracovą w Krakowie, w 2014 roku 0:5 z Jagiellonią w Białymstoku i w 2012 roku 0:3 na własnym obiekcie z Legią.

Obecna przerwa jest dla Pogoni wyjątkowa, bo została połączona z kwarantanną z powodu szalejącego Koronawirusa. Mecz z Lechią Gdańsk będzie dla wszystkich ogromnym znakiem zapytania. Pozostaje wierzyć, że zakończy się w pozytywny dla Dumy Pomorza sposób.