• Podsumowanie 16. kolejki PKO Ekstraklasy

Za nami 16. kolejka PKO Ekstraklasy. Są tacy, którzy pozytywnie zaskoczyli, ale są też i tacy, którzy wciąż nie są w stanie odszukać odpowiedniego rytmu.

Cracovia 2-0 Zagłębie Lubin

Zacznijmy od poniedziałkowego starcia Cracovii z Zagłębiem Lubin. Gospodarze tego meczu przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie obrony Miedziowych. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a gole mieliśmy okazję obejrzeć dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Dzięki wymęczonemu zwycięstwu Cracovia awansowała na pozycję wicelidera.

Górnik Zabrze 2-2 Wisła Płock

Już w 11. minucie spotkania na prowadzenie wyszedł Górnik Zabrze. Fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Igor Angulo, ale nie zdało się to na wiele, bo jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony spotkania gospodarze przyjęli dwa ciosy od płoczczan. Pierwszy wyprowadził Ricardinho, tym samym doprowadzając do wyrównania, a drugi Merebashvili, który zdołał wykorzystać nieporadność defensorów z Zabrza i wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Druga połowa i ponownie trafienie Angulo. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, co w przypadku Górnika jest już standardem. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Brosza w połowie rozegranych spotkań dzieliła się punktami z rywalem.

Jagiellonia Białystok 2-0 Arka Gdynia

Grająca w kratkę Jagiellonia kontra tragiczna w tym sezonie Arka Gdynia. Białostoczanie przeważali od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Zresztą niech w tym przypadku przemówią pomeczowe statystki, które najlepiej zobrazują, to co działo się w Białymstoku.

Korona Kielce 3-0 Raków Częstochowa

Korona Kielce strzelająca trzy bramki i wygrywająca mecz to dość niecodzienny widok. Ostatnie trzy mecze Korony to dwa zwycięstwa i remis. Jesteśmy zatem świadkami cudu i powrotu zza światów? Możliwe. Jednak co w takiej sytuacji powiedzieć o drużynie z Częstochowy?  Z pewnością nie byłbobyto nic pozytywnego.

Lech Poznań 3-0 Piast Gliwice

Pierwsze zwycięstwo Lecha Poznań od czterech ligowych kolejek stało się faktem. Triumf dość nieoczekiwany, bo przed spotkaniem to Piast był stawiany w roli faworyta. Podopieczni trenera Fornalika popełniali karygodne błędy w grze defensywnej, których prawdziwym grzechem byłoby nie wykorzystać. Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisał się Amaral oraz dwukrotnie Gytkjaer.

Lechia Gdańsk 3-1 ŁKS Łódź

Już w 9. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze ŁKS-u. Do bramki rywali trafił Jan Sobociński. Radość nie trwała jednak długo, bo Lechia wyszła na prowadzenie jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. W drugiej odsłonie wynik spotkania na 3:1 ustalił Paixao. Portugalczyk ustrzelił w tym spotkaniu dublet i tym samym stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii naszych rodzimych rozgrywkach.

Śląsk Wrocław 2-1 Wisła Kraków

Czwarte ligowe zwycięstwo Śląska z rzędu. Tym razem nad Wisłą Kraków, która od dłuższego czasu nie jest w stanie podnieść się z kolan. Krakowianie na ligowe zwycięstwo czekają od 31 sierpnia.