Portowcy odnieśli czwarte zwycięstwo podczas obozu w Turcji. W ostatnim sparingu pokonali zespół z Kazachstanu - FC Aktobe 4:1. Morale zespołu z pewnością mocno wzrosło dzięki kilku ostatnim pojedynkom, a i wiara kibiców w utrzymanie powinna być znacznie większa niż miesiąc temu.

Spotkanie dla Pogoni rozpoczeło się bardzo dobrze. Portowcy wykorzystali błąd w rozegraniu od bramki przez rywali, przejęli piłkę, a pewnym egzekutorem okazał się Kamil Drygas, który dał prowadzenie. Portowcy przez cały przebieg pierwszej części meczu byli stroną dominującą i mieli kolejne bramkowe sytuacje. Nie udawało się ich jednak wykorzystywać aż do 40. minuty spotkania kiedy to dobre dogranie Nunesa wykorzystał ponownie Kamil Drygas i wpakował piłkę do siatki.

W drugą część meczu lepiej weszli piłkarze Aktobe. Po jednym z zagrań piłka trafiła w rękę piłkarza Pogoni w jej polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki Załuski. Aktobe nie zmarnowało okazji i złapało kontakt bramkowy. Gol ten nie podłamał jednak Portowców. 10 minut później na fantastyczne uderzenie zdecydował się Spas Delev i piłka wpadła do siatki. I nie było to ostatnie trafienie w tym meczu, bo do siatki rywali piłkę posłał jeszcze Dawid Kort, który zaskoczył bramkarza sprytnym strzałem z rzutu wolnego po ziemi.

Pogoń Szczecin - FC Aktobe 4:1 (2:0)