Po sześciu kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa Portowcy nareszcie zdobyli komplet punktów. Po fantastycznej drugiej części meczu pokonali Arkę Gdynia 5:1. Poniżej pomeczowe opinie trenerów.

Grzegorz Niciński: Gratulacje dla Kazia i Pogoni Szczecin za okazałe zwycięstwo. Jeśli chodzi o mecz to do przerwy byliśmy równorzędnym rywalem. Szybko zareagowaliśmy na straconą bramkę. Po przerwie coś pękło. Zawodnicy starali się bardzo, ale nie wyszło. To Arka ma dalej problem, Pogoń już nie.

Kazimierz Moskal: Gratuluję piłkarzom. Długo czekaliśmy na to zwycięstwo. Zasłużyliśmy na to. Był to ostatni moment, aby myśleć o wejsciu do górnej ósemki. Zaczęliśmy dobrze, mocno i agresywnie. To się udało, ale gol na 1:1 podziałał na zespół negatywnie. Fajnie, że nie poddaliśmy się w drugiej połowie. Mieliśmy masę sytuacji i cieszy, że tyle wykorzystaliśmy.