Pogoń Szczecin pokonała Sandecję Nowy Sącz 4:1. Trener Kosta Runjaic mógł mieć więc znacznie lepszy humor niż były szkoleniowiec Portowców - Kazimierz Moskal. Poniżej pomeczowe opinie trenerów.

Kazimierz Moskal: Nie był to wymarzony debiut w roli trenera Sandecji. Nie był to dobry dla nas mecz. Pogoń wygrała zasłużenie. Za błędy się płaci a my popełniliśmy ich sporo. Do pierwszego straconego gola, doszliśmy do kilku sytuacji. Przełomowy moment to bramka na 2:0 do szatni. Chcieliśmy wyjść i zmienić obraz gry, ale szybko okazało się, że było po meczu. Jest ciężko, wiemy o tym. Będziemy się bić do ostatniej kolejki o utrzymanie. Musimy zapomnieć o tym meczu i myśleć już o meczu piątkowym.

Kosta Runjaic: Jesteśmy w bardzo dobrym nastroju po wygranym meczu. Po długich przygotowaniach, po wielu ciężkich treningach nigdy nie wiadomo w stu procentach w jakiej formie jest zespół. Chcieliśmy koniecznie wygrać, ale na początku meczu chcieliśmy tez mieć wszystko pod kontrolą. W pierwszej połowie nam się to udało. Graliśmy ładnie i utrzymaliśmy rytm. Mimo to, nie byłem całkiem zadowolony z pierwszej połowy. O drugiej połowie nie muszę za wiele mówić. Po początku, szybko tempo spadło. To o czym będziemy rozmawiać, to lepsze rozegranie akcji jak te, które mieliśmy w drugiej połowie. To wazny krok. Wygraliśmy pierwszy mecz z szesnatu. Jestem zadowolony, że udało nam się wygrać okazale. Nie jestem tego całkowicie pewny, ale wydaje mi się, że kibiców było więcej niż ostatnio. Za to również chciałem podziekować.