Trener Kosta Runjaic nie mógł być zadowolony po piątkowym meczu z Miedzią. Jego zespół przegrał z beniaminkiem 0:1. Poniżej pomeczowe opinie trenerów.

Kosta Runjaic (Pogoń Szczecin): To był trudny mecz i takiego oczekiwaliśmy. Zakończył się dla nas niekorzystnym rezultatem. Mieliśmy pewne założenia na ten mecz i walczyliśmy z całych sił. Wracamy jednak do domu z pustymi rękoma. Uważam, że jak na pierwszy mecz sezonu było to ciekawe spotkanie dla kibiców. Obie ekipy starały się strzelić gola i grać do przodu. W pierwszej połowie Miedź była agresywniejsza i miała więcej z gry. W drugiej połowie to my byliśmy stroną, która kontrolowała spotkanie. Mieliśmy kilka szans, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Jesteśmy rozczarowani, jednak jestem pewien, że jesteśmy dobrze przygotowani i będziemy grać lepiej. Musimy pokazać lepszą piłkę w następnych spotkaniach. Mamy kilka dni przerwy, żeby odetchnąć i przygotować się do meczu z Piastem. Gratulacje dla Miedzi. Dobra drużyna z doświadczonymi zawodnikami. Być może w końcówce miała więcej szczęścia, bo włożyła więcej w ten mecz.

- Zmiana Buksy to nie względy taktyczne. W trakcie meczu zasygnalizował, że ma problemy z plecami. Można to było zauważyć po tym, jak się poruszał. Nie był to Buksa, jakiego znam. Dokonałem tej zmiany z nadzieją, że na następny mecz będzie w pełni gotowy.

Dominik Nowak (Miedź Legnica): Wielkie szczęście. Może nie ulga, ale wiara piłkarzy od pierwszej minuty... Ja nie widziałem, żeby zespół przestraszył się. W pierwszej połowie długo dominowaliśmy rywala. To nas cieszyło. W drugiej połówce fragment był niepokojący. Nie mogliśmy się odgryźć kontrami. Jesteśmy dobrze przygotowani, ale Pogoń też. Tempo przy tej temperaturze było wysokie. Chcę, żebyśmy tak walczyli w każdym meczu. Gratuluję piłkarzom tego zwycięstwa. Publiczność wspierała nas od początku do końca. Wiedzieliśmy, że w Ekstraklasie będziemy zmagać się z inną rzeczywistością. Umiejętności jednak mamy, bo to podanie Wojtka w 91. minucie było fenomenalne. Widziałem od rana zespół, który chce grać. Wiemy co możemy robić i jak pracować dalej. Brawa dla piłkarzy. Powiedziałem im, żebyśmy zrobili krok do przodu. Pokora, pokora i jeszcze raz pokora, ale gratuluję moim piłkarzom.