• PP: Rezerwy walczyły, ale GKS gra dalej

Pogoń II przegrała na własnym obiekcie z GKS-em Katowice 0:2 i odpadła z Pucharu Polski. Bramki dla Gieksy strzelali Jaroszek i Kościelniak.

Po wygranej w regionalnym Pucharze Polski podopieczni Pawła Ozgi trafili do centralnego etapu tych rozgrywek. Zdecydowanym faworytem meczu 1/32 finału Pucharu Polski był 1-ligowy GKS Katowice, jednak Pogoń II chciała sprawić trudności katowiczanom i dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. W pierwszej części gry Gieksa wyraźnie przeważała, widać było różnice klas między zespołami. Goście często grali w ataku pozycyjnym, Duma Pomorza próbowała kontrować, lecz niewiele z tego wynikało. Najpierw Jędrych i Szwedzik próbowali zza pola karnego, ale kopnięcia graczy Góraka mijały bramkę Kowala. W 26. minucie Bartosz Jaroszek wykorzystał zamieszanie w polu karnym Portowców i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. 8 minut później Smoliński popisał się uderzeniem z dystansu, lecz nieznacznie się pomylił. To była najlepsza okazja Pogoni w pierwszych 45. minutach gry.

Po przerwie role się odwróciły i to gospodarze przeważali, dużo częściej atakowali, zaś GKS szukał swoich szans z kontry. W 58. minucie dużo ożywienia wniósł swoim wejściem na boisko Rostami. Od razu minął on kilku rywali, wpadł w pole karne, jednak z doskonałej pozycji uderzył obok bramki. Następnie Roginić odpowiedział, lecz w niezłej sytuacji pomylił się. Potem Rezaeian ładnie nawinął w polu karnym gości obrońcę, ale nastrzelił tylko własnego kolegę z drużyny. Pod koniec drugiej połowy Portowcy cały czas atakowali, mimo to nie udało się stworzyć składnej akcji i doprowadzić do dogrywki. W 90. minucie to Kościelniak trafił do siatki głową zapewniając GKS-owi zwycięstwo 2:0 i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

JAKO REDAKCJA POGONSPORTNET.PL PRZEPRASZAMY WSZYSTKICH NASZYCH CZYTELNIKÓW ZA NIEUDANĄ RELACJĘ TEKSTOWĄ

Pogoń II Szczecin - GKS Katowice 0:2 (0:1)
0:1 Jaroszek 26'
0:2 Kościelniak 90'