Aktualności

  • "Przegląd Sportowy": Zdolny student Izumisawa

O, Kobayashi i Kagawa! – tak żartobliwie zareagowali piłkarze Pogoni na wejście do szatni Japończyków – Seiyi Kitano i Jina Izumisawy - pisze Mateusz Janiak w Przeglądzie Sportowym.


Ten pierwszy wrócił do pierwszego zespołu po kilku miesiącach na wypożyczeniu i w rezerwach. Drugi podpisał kontrakt z władzami Portowców na początku stycznia. Kariera 27-latka w Szczecinie zaczęła się od dowcipu. Oby zatrudnienie skrzydłowego nie okazało się żartem...

Na szczęście dla kibiców granatowo-bordowych Izumisawa nie wydaje się przypadkowym piłkarzem. Tak jak wielu rodaków po ukończeniu szkoły średniej postawił na studia i w czasie nauki zbierał nie tylko oceny, lecz także sporo nagród indywidualnych za występy na boisku w rozgrywkach uniwersyteckich. Wybierano go na najlepszego debiutanta oraz zawodnika roku. Z kadrą zdobył brązowy medal uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku. W J-League wystąpił w 70 meczach i strzelił pięć goli (dla Omiya Ardija i Gamba Osaka), czyli znacznie więcej niż przynajmniej dobrze wspominani w Pogoni jego rodacy – Takafumi Akahoshi i Takuya Murayama.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

Autor: Przegląd Sportowy
Żródło: Przegląd Sportowy
Wyświetleń: 3962

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...