Pogoń Szczecin przegrała ze Śląskiem Wrocław 1:2 (1:2). Jedynego gola dla Portowców zdobył Bartkowski.

Od początku meczu Portowcy przejęli inicjatywę. W 6. minucie oglądaliśmy pierwsze celne uderzenie w meczu. Szczęścia z ok. 18 metrów spróbował Kozłowski, jednak uderzył wprost w dobrze ustawionego Putnockiego. Chwilę poźniej kolejny raz z dystansu uderzali Portowcy, a konkretnie Gorgon. Po rykoszecie piłkę na rzut rożny odbił bramkarz Śląska. Do piłki dośrodkowanej z korneru najwyżej skoczył Malec, ale uderzył obok bramki. W 11. minucie po składanej akcji Pogoń wywalczyla rzut rożny. Po dośrodkowaniu Kucharczyka najwyżej w powietrze wyszedł Jakub Bartkowski i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał Putnockiego. W 17. minucie Portowcy wyszli z kontrą czterech na dwóch, ale Gorgon niecelnym podaniem zepsuł tę akcję. W kolejnych minutach Pogoń oddała piłkę Śląskowi, który nie za bardzo miał pomysł na skonstruowanie groźnych akcji. W 32. minucie po dobrym dośrodkowaniu Gorgona w niezłej sytuacji skiksował Kucharczyk. Dwie minuty później Kowalczyk powalczył o piłkę, następnie wyłożył ją Kozłowskiemu, po którego strzale rykoszet uratował gospodarzy przed stratą drugiej bramki. W 35. minucie po raz kolejny strzału z dystansu próbował aktywny w pierwszej połowie Kacper Kozłowski, ale strzał młodzieżowca wylądował w „koszyczku” Matusa Putnockiego. W 41. minucie Stiglec dośrodkował na głowę Exposito, ale Hiszpan uderzył bardzo niecelnie. W 44. minucie Śląsk wyszedł z kontratakiem, z lewej strony jeszcze raz dośrodkował Stiglec w stronę Exposito, błąd przy wyjściu z bramki popełnił Stipica i napastnik gospodarzy bez problemu trafił na 1:1. Koszmar Pogoni w końcówce pierwszej części gry trwał. Do odbitej piłki dopadł Exposito i strzałem z 16 metrów nie dał szans Stipicy.

Początek drugiej połowy, to gra toczona głównie w środku pola. W 54. minucie kontratak Śląska mógł skończyć się sytuacją sam na sam, ale Exposito nie opanował piłki w dogodnej sytuacji. Dwie bramki stracone pod koniec pierwszej połowy wyraźnie podcięły skrzydła podopiecznym Kosty Runjaica. Ataki Portowców były niemrawe, a próby strzałów zbyt słabe. W 66. minucie przebudzili się Portowcy. Gorgon zagrał do Bartkowskiego, ten odegrał wzdłuż bramki, jednak Kucharczyk z ostrego kąta uderzył wprost w Putnockiego. Kilka minut później ofensywne wejście Dąbrowskiego, który dograł do Benedyczaka, ale wychowanek został zablokowany w dogodnej sytuacji. W 79 minucie Pogoń zmarnowała dwie znakomite sytuacje w jednej akcji. Najpierw Drygas uderzył w obramowanie bramki, następnie Dąbrowski z 13 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:2 (1:2)
0:1 - Bartkowski 12'
1:1 - Exposito 45'
2:1 - Exposito 45+3

Śląsk Wrocław: 1. Matus Putnocky 2. Guilermo Cotungo 21. Łukasz Bejger 17. Mariusz Pawelec (Tamas 21') 4. Dino Stiglec 10. Bartłomiej Pawłowski 8. Mateusz Praszelik (Musonda 46') 28. Waldemar Sobota (Lekot 75') 37. Mathieu Scalet 7. Robert Pich 9. Erik Exposito

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica 2. Jakub Bartkowski 23. Benedikt Zech 33. Mariusz Malec 97. Luis Mata 27. Sebastian Kowalczyk 20. Alexander Gorgon 8. Damian Dąbrowski 64. Kacper Kozłowski (Benedyczak 67') 18. Michał Kucharczyk 10. Luka Zahović

Autor: Adam Lisowski