• Radomiak rozbity, Twierdza Szczecin odzyskana!

Portowcy w pięknym stylu powrócili na zwycięski szlak i pokonali w Szczecinie Radomiak Radom 4:0. Bramki dla Pogoni zdobyli Kamil Drygas, Kostas Triantafyllopoulos, Mateusz Łęgowski oraz Jean Carlos.

Portowcy nie musieli długo czekać na okazję do zrehabilitowania się po porażce z Lechem Poznań, bo już w kolejny weekend mogli podjąć na własnym stadionie radomskiego Radomiaka. Trener Kosta Runjaić mocno namieszał w wyjściowym składzie. Na skrzydła wskoczyli Kurzawa i Fornalczyk, w miejsce chorującego Kamila Grosickiego i będącego w nie najlepszej formie Michała Kucharczyka. W linii ataku od pierwszej minuty zobaczyliśmy Piotra Parzyszka, a za jego plecami wystąpił Wahan Biczachczjan. Początek pokazał, że zmiany przyniosły skutek. Już w trzeciej minucie po akcji na prawej stronie piłkę w pole karne dośrodkował Bartkowski, tam odegrał ją Fornalczyk do Wahana, ale Ormianin uderzył obok bramki. Chwilę później głową po dośrodkowaniu uderzył Drygas i bramkarz gości końcówkami palców odbił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry Kamil Drygas już się nie pomylił i skierował piłkę do bramki obok Majchrowskiego, otwierając wynik spotkania. Po zdobytej bramce nie odpuściliśmy, a po dziesięciu minutach gry posiadanie piłki zbliżało się do 80%! Kilka chwil później na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Parzyszek, ale piłka minęła prawy słupek bramki Radomiaka. W kolejnych minutach Portowcy szanowali piłkę, ale nie pozwalali gościom na żadne groźniejsze wyjście poza własną część boiska. Pierwszy raz niebezpiecznie pod bramką Stipicy zrobiło się w 25. minucie, kiedy centrostrzał jednego z graczy gości zmierzał w kierunku poprzeczki i nasz bramkarz zdecydował się na interwencję. W 30. minucie znów Piotr Parzyszek pokusił się o strzał z linii pola karnego i tym razem było to uderzenie celne. Radomiak pokazywał to, w czym się specjalizuje, czyli destrukcję, więc gra była często przerywana faulami, a za nieprzepisowe zagrania na Fornalczyku goście szybko obejrzeli dwie żółte kartki. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Portowców, ale gra była zdecydowanie lepsza niż przed tygodniem i nadzieje kibiców przed drugą połową były rozbudzone.

Początek drugiej połowy mógł zacząć się nieszczęśliwie dla Portowców. Najpierw na skraju pola karnego dał się minąć Triantafyllopoulos, a po chwili zagranie ręką Dąbrowskiego sygnalizowali piłkarze z Radomia. Po chwili wychodzącego z kontrą Fornalczyka faulem zatrzymał Luizao, za co obejrzał swoją drugą w tym meczu żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Znów skutecznie wykorzystaliśmy stały fragment gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Dąbrowski, a piłkę głową do bramki skierował Kostas Triantafyllopoulos. W 59. minucie mogło być już 3:0, bo po podaniu Kurzawy w sytuacji sam na sam znalazł się Parzyszek, ale napastnik Pogoni wciąż był nieskuteczny. W 76. minucie Mateusz Łęgowski pokazał, jak się powinno wykańczać sytuacje w polu karnym i po przyjęciu piłki płaskim strzałem pokonał Majchrowicza. Goście próbowali odpowiedzieć, ale każda groźniejsza akcja była błyskawicznie neutralizowana przez naszych obrońców i Dante Stipicę. Kilka minut później okazję sam na sam bezbłędnie wykorzystał Jean Carlos i kibice na stadionie mogli cieszyć się ze zdobytej bramki po raz czwarty. Drużyna Kosty Runjaicia w pięknym stylu wróciła do wygrywania na własnym terenie, zdobyła kolejne cenne trzy punkty i przynajmniej do niedzieli wróciła na fotel lidera PKO BP Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin 4:0 Radomiak Radom (1:0)
6' 1:0 Drygas
55' 2:0 Triantafyllopoulos
76' 3:0 Łęgowski
81' 4:0 Jean Carlos