Mamy dopiero lipiec, a Pogoń do I i II ligi wypożyczyła już 6 młodych zawodników. Zgodnie z tradycją co tydzień będziemy zaglądali do niższych lig, aby spojrzeć jak im idzie.

To że Wigry Suwałki nie są futbolowym krezusem wiedzą chyba wszyscy, jednak polityka klubu jest dość jasna. Na potęgę wypożyczać piłkarzy z ekstraklasowych drużyn. Skorzystała na tym również Pogoń, która na roczny okres oddała na Suwalszczyznę Arona Stasiaka oraz Damiana Pawłowskiego. Z dwójki najbardziej znany jest w Szczecinie Stasiak, o którym było przez moment głośno przy podpisywaniu nowego kontraktu. Napastnik w 1. kolejce pojawił się na boisku w 76 minucie, natomiast Pawłowski rozegrał całe 90 minut w meczu z GKS-em Jastrzębie. Wigry wygrały wyjazdowe spotkanie 2:1.

W porównaniu z poprzednim rokiem awans sportowy zrobił Gracjan Jaroch. 20-latek obecny sezon spędzi na wypożyczeniu w Bytovii Bytów.  Jaroch zaliczył pełne 90 minut w spotkaniu z Bruk-Bet Termalicą, a jego drużyna niespodziewanie wygrała w Niecieczy 2:1.

Schodzimy ligę niżej i tam znajdujemy Błażeja Starzyckiego, który w sezonie 2018/2019 będzie grał w Błękitnych Stargard. 18-letni pomocnik wyszedł w pierwszym składzie swojego zespołu i na boisku spędził 63 minuty. Błękitni przegrali jednak na własnym stadionie 1:2 z Olimpią Grudziądz.

Do Pogoni Siedlce, która spadła z I ligi trafił natomiast Mateusz Bochnak. Również na starcie sezonu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i na boisku spędził 60 minut. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała z GKS-em Bełchatów.

I tutaj kończą się już dobre informacje. Z Pogoni wypożyczony został Rafał Maćkowski jednak nie znalazł się w kadrze meczowej Chrobrego Głogów na mecz z ŁKS-em Łódź. W kadrze Stali Stalowa Wola swoje miejsce dostał Szymon Jopek, jednak obejrzał całe spotkanie z ROW-em 1964 Rybnik z ławki rezerwowych.