Kolejny tydzień za nami i już tradycyjnie czas zajrzeć do niższych lig, aby sprawdzić jak idzie tam wypożyczonym z Pogoni piłkarzom. W tej kolejce doszło do wydarzenia niezwykłego.

Tradycyjnie 90 minut w składzie Wigier Suwałki zaliczył Damian Pawłowski. Również jego kolega z drużyny, czyli Aron Stasiak nie zmienił swojej roli i dalej jest rezerwowym. W zremisowanym spotkaniu z Warta Poznań pojawił się na boisku w 70. minucie.

Zadowolony po weekendzie może być również Rafał Maćkowski, który zaliczył pełne spotkanie z GKS-em Katowice, a na dodatek jego drużyna wygrała 2:0 z jednym z faworytów do awansu.

82 minuty na boisku spędził Gracjan Jaroch. Jego Bytovia w meczu wyjazdowym mierzyła się z Sandecją Nowy Sącz. Mecz zakończył się remisem 1:1, jednak młody napastnik nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

16 września 2019. Warto zapamiętać ten dzień, ponieważ symbolizuje on pierwszą bramkę w seniorskiej karierze Marcina Listkowskiego. Wypożyczony z Pogoni zawodnik na początku miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca na boisku, ale zdołał w końcu przekonać trenera, aby ten mu zaufał. Efekt zobaczyliśmy od razu, ponieważ ‘’Listek’’ w 9. minucie spotkania ze Stalą Mielec wpisał się na listę strzelców.

Tylko 19 minut zaliczył Błażej Starzycki w starciu Błękitnych Stargard z Widzewem Łódź. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego była jednak o wiele słabsza od utytułowanego zespołu i Łódź opuściła z bagażem aż czterech bramek.

Taki sam czas na boisku spędził również Bochnak. Jego Pogoń Siedlce wybrała się do Torunia, gdzie zanotowała jednak wysoką klęskę, przegrywając aż 0:3.

Podniósł się z ławki Szymon Jopek. Minus natomiast taki, że na boisku pojawił się dopiero w 89. minucie. Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 2:2.