Kolejny weekend z I oraz II ligą za nami. Dla wielu wypożyczonych z Pogoni zawodników był to tydzień dość intensywny, ponieważ w tygodniu rozegrali spotkania w Pucharze Polski.

Podstawowym zawodnikiem Chrobrego Głogów od wielu już kolejek jest Rafał Maćkowski. 20-latek rozegrał 65 minut w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn, a jego drużyna wygrała 2:0.

W 12. kolejce Fortuna I ligi mieliśmy starcie dwóch drużyn, do których wypożyczeni są zawodnicy Pogoni Szczecin. Mowa tutaj o meczu Rakowa Częstochowa z Bytovią Bytów. W pierwszym składzie Rakowa ponownie wybiegł Marcin Listkowski i na boisku spędził 85 minut. Gracjan Jaroch pojawił się natomiast na murawie w samej końcówce. Było to też starcie na samym szczycie zaplecza Ekstraklasy. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Raków Częstochowa i jeszcze bardziej umocnił się na pozycji lidera. Warto też dodać, że Jaroch wystąpił w środku tygodnia w spotkaniu pucharowym, które zaczął od pierwszej minuty. Jego Bytovia pokonała Elanę Toruń i przeszła do kolejnej rundy.

Bardzo przykry weekend mieli Aron Stasiak oraz Damian Pawłowski. Obydwaj rozpoczęli ligowe spotkanie z Podbeskidziem w pierwszym składzie, ale ich Wigry Suwałki zostały rozgromione na własnym boisku przez Podbeskidzie aż 5:0. Na pocieszenie Wigry grają dalej w Pucharze Polski, ponieważ w tygodniu pokonali w dalekim meczu wyjazdowym Falubaz Zielona Góra.

W drugiej lidze w końcu zadowolony może być Szymon Jopek. 90 minut w spotkaniu z Olimpią Grudziądz, a na dodatek zdobyte trzy punkty. Oby dla 19-latka był to przełomowy moment, ponieważ o minuty było mu ostatnio trudno.

Pogoń Siedlce sprawiła niemałą niespodziankę i wyeliminowała z rozgrywek Pucharu Polski Stal Mielec. Jedną z bramek dla drużyny z Siedlec strzelił Mateusz Bochnak. W kolejce ligowej było już gorzej i 20-latek urodzony w Szczecinie na boisku już się nie pojawił. Na dodatek było to starcie ligowe z Błękitnymi Stargard, w barwach których wystąpił Błażej Starzycki. Błękitni mecz wygrali aż 3:0 i miało to bolesne konsekwencje dla Pawła Sikory, którzy został zwolniony ze stanowiska trenera Pogoni Siedlce.