Zbliżamy się już bardzo szybko do grudnia, a co za tym idzie końca rozgrywek na wielu szczeblach. Dla niektórych wypożyczonych z Pogoni zawodników będzie to czas do namysłu, czy miejsce w którym obecnie się znajdują jest odpowiednie do dalszego rozwoju.

Nie mają dobrego okresu Aron Stasiak oraz Damian Pawłowski, ponieważ kolejny mecz Wigier Suwałki został odwołany. Tym razem na przeszkodzie stanęła niekorzystna pogoda.

86 minut w barwach Bytovi Bytów zaliczył natomiast Gracjan Jaroch. Drużyna, do której wypożyczony jest młody napastnik zremisowała 1:1 z beniaminkiem Fortuna 1 ligi – Garbarnią.

0 minut w weekend na boiskach zaplecza Ekstraklasy spędził niestety Rafał Maćkowski. Jego Chrobry Głogów przegrał w meczu wyjazdowym z Sandecją 0:1.

Raków Częstochowa z Marcinem Listkowskim kontynuuje dobrą serię i tym razem na pokonanym polu zostawia Chojniczankę Chojnice. Obecny lider Fortuna 1 ligi wygrał skromnie, ale przewaga na boisku była widoczna o wiele bardziej niż wskazywałby na to wynik 1:0. Wypożyczony z Pogoni zawodnik zaliczył kolejne 90 minut.

Zadowolony po weekendzie może być też występujący w II lidze Szymon Jopek. Na boisku w barwach Stali Stalowa Wola spędził aż 89 minut, a co najważniejsze mecz zakończył się zwycięstwem jego drużyny 1:0.

7- raz z rzędu w pierwszym składzie wyszedł Mateusz Bochnak. W spotkaniu Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce rozegrał w barwach tych drugich pełne 90 minut. Mecz zakończył się natomiast remisem 1:1.

Tylko 4 minuty zaliczył w 20. Kolejce II ligi Błażej Starzycki. 18-latek na boisko wszedł w samej końcówce, a Błękitni przegrali w Katowicach z tamtejszym Rozwojem 1:3. Drużyna ze Stargardu zajmuje obecnie 14. miejsce w ligowej tabeli i niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkowej.