Do gry wróciły już I, II i III liga, więc i my wracamy z cyklicznym raportem o wypożyczeniach Portowców do innych klubów. Jak sobie radzili w ostatnich dniach i tygodniach?

Maciej Żurawski (Warta Poznań, Ekstraklasa, rocznik 2000) - Zieloni wygrali u siebie z Wisłą Płock 2:0. Żurawski wyszedł w wyjściowej jedenastce i zaliczył kolejny bardzo dobry występ notując ładną asystę przy golu Baku. “Żuri” zszedł z boiska w 69 minucie. Co ciekawe, Żurawski w całej kolejce wypracował najwyższy InStat Index z młodzieżowców, którzy pojawili się na boiskach.

Jędrzej Grobelny (Miedź Legnica, I liga, ‘01) - Grobelny doznał kontuzji (złamał trzon czwartej kości śródręcza) podczas jednego z treningów poprzedzających odbywający się 27 lutego mecz z Sandecją Nowy Sącz. Miedzianka przegrała tamto spotkanie 0:2. Niecały tydzień później Legniczanie wygrali 3:0 z GKS-em Bełchatów. Golkiper oczywiście ominął oba spotkania, a jego przerwa od treningów potrwa jeszcze przez około 7 tygodni.

Aron Stasiak (Górnik Łęczna, I liga, ‘99) - Stasiak rozegrał całe przegrane 1:2 spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Arce Gdynia. W następnych wygranych przez Górnik meczach z GKS-em Bełchatów i Resovią Stasiak nie znalazł się w kadrze.

Kryspin Szcześniak (GKS Jastrzębie, I liga, ‘01) - GKS pierwsze wiosenne spotkanie przegrał 0:1 z Arką Gdynia, w drugim zaś pokonał Koronę Kielce 2:0. Szcześniak zagrał dwa razy 90 minut.

Kacper Cichoń (Puszcza Niepołomice, I liga, ‘01) - Od czasu przybycia Cichonia Puszcza rozegrała 3 mecze. Pierwszy przegrany z Resovią 1:2, drugi w 1/4 Pucharu Polski z Arką również przegrany (tym razem 2:5). Trzecie spotkanie też przeciwko Arce Niepołomiczanie wysoko wygrali, bo aż 4:0. W każdym z nich zabrakło Cichonia w kadrze meczowej.

Hubert Sadowski (Skra Częstochowa, II liga, ‘00) - Skra wygrała dwa mecze - 1:0 z Garbarnią i 2:0 z rezerwami Śląska. Sadowski rozegrał spotkania w pełnym wymiarze czasowym.

Nikodem Sujecki (Olimpia Grudziądz, II liga, ‘03), Oskar Kalenik (Olimpia Grudziądz, II liga, ‘00) - Olimpia wygrała 1:0 z Motorem Lublin i zremisowała bezbramkowo z Bytovią. W pierwszym meczu Kalenik siedział na ławce, a Sujecki rozegrał pełne 90 minut. W drugim spotkaniu Kalenik wszedł na murawę w 84 minucie, Sujecki znów rozegrał cały mecz.

Błażej Starzycki (Błękitni Stargard, II liga, ‘00), Bartłomiej Mruk (Błękitni Stargard, II liga, ‘01) - Błękitni grali dwa spotkania w roli gospodarza. Pierwszy mecz. w nowym roku zremisowali z rezerwami Śląska 1:1. W 75 minucie Mruk wszedł za Starzyckiego. Stargardzianie drugie spotkanie przegrali 0:4 z KKS-em Kalisz. Starzycki rozegrał tylko pierwszą połowę, a Mruk wszedł na drugą część gry.

Daniel Kusztan (Flota Świnoujście, III liga, ‘99) - Flota po golach w 88 i 4 minucie doliczonego czasu gry przegrała 1:2 z Polonią Środa Wielkopolska. Kusztan bronił cały mecz.