Do 8. kolejki na zapleczu Ekstraklasy czekaliśmy, aby zobaczyć pierwsza bramkę w wykonaniu wypożyczonego tam Portowca. Jej autorem okazał się Jaroch, który w przeszłości zdobył już bramkę dla seniorów Pogoni Szczecin.

Zaczynamy więc od Gracjana Jarocha (na zdjęciu, cieszy się wraz z drużyną), który na boisku w meczu ŁKS Łódź – Bytovia Bytów pojawił się w drugiej połowie i w 71. minucie wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie jego Bytovia pokonała gospodarzy 3:2 i awansowała na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Bramka Jarocha od 4.30 w materiale, który znajdziesz TUTAJ!

Ponownie w pierwszym składzie Chrobrego Głogów wyszedł Rafał Maćkowski. Jego zespół przegrał wyraźnie jednak z Odrą Opole, a wypożyczony z Pogoni piłkarz zszedł z boiska w 65 minucie.

Pewne miejsce w jedenastce Wigier Suwałki ma również Damian Pawłowski, który jednak nie dokończył meczu z Garbarnią. Młody pomocnik w wyniku obejrzenia drugiej żółtej kartki opuścił boisko w 89 minucie. Na boisku na ostatni kwadrans pojawił się również Aron Stasiak. Drużyna z Suwałk wygrała spotkanie 2:1.

Marcin Listkowski załapał się do 18-meczowej Rakowa Częstochowa, jednak całe spotkanie ze Stomilem Olsztyn obejrzał z ławki rezerwowych.

Tylko 10 minut w barwach Pogoni Siedlce zaliczył w tej kolejce Mateusz Bochnak. Prowadzona przez Pawła Sikorę drużyna zremisowała po bramce w samej końcówce z ROW-em 1964 Rybnik.

Porażkę w tej kolejce z Błękitnymi Stargard zanotował Błażej Starzycki. 18-latek na boisku spędził 80 minut.

Doczekał się gry w pierwszym składzie Stali Stalowa Wola Szymon Jopek. Spotkania z Radomiakiem Radom na pewno nie uzna do udanych, ponieważ już w 52. minucie musiał opuścić boisko ze względu na obejrzaną drugą żółtą kartkę.