Portowcy, mimo gry w przewadze tylko zremisowali 1:1 z Wartą Poznań. W ciągu 80 minut gry z osłabionym rywalem, drużyna Kosty Runjaicia nie zdołała strzelić żadnej bramki z gry.

Portowcy już 3 dni po spotkaniu z NK Osijek mieli szansę na wyładowanie sportowej złości i okazję na wskoczenie na fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. Trener Kosta Runjaić dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Do składu wskoczyli Paweł Stolarski, Michał Kucharczyk oraz Kamil Drygas, który po długim czasie dostał szansę na pokazanie się od początku spotkania. W pierwszych pięciu minutach kilkukrotnie robiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana Lisa i widać było, że mocno podrażnione są ambicje piłkarzy ze Szczecina. W 9 minucie dobrze w polu karnym znalazł się Zahović, piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła wprost pod nogi Kozłowskiego stojącego przed pustą bramką. Młodego pomocnika Pogoni w stuprocentowej sytuacji sfaulował Łukasz Trałka i sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny i ukarał gracza Warty czerwoną kartką. Kilka chwil później Kamil Drygas pewnym strzałem w prawy róg  pokonał bramkarza gospodarzy i sytuacja Pogoni w tym meczu była już wyglądała na bardzo dobrą. W 15 minucie pierwszą dość groźną sytuację stworzyli sobie "Zieloni". Po dośrodkowaniu z lewej strony nieźle uderzył Kuzimski, ale piłka po jego strzale przeszła obok prawego słupka naszej bramki. Trzy minuty później szczecinianie mieli szanse na odpowiedź i podwyższenie wyniku. Po rzucie rożnym uderzał Jean Carlos i dobijał Zech, ale piłka nie trafiła do siatki. Po dwudziestu minutach naporu na bramkę Lisa organizatorzy postanowili ostudzić trochę zapały Portowców i w okolicach pola karnego gospodarzy odpalony został zraszacz, który podlał i tak już mocno zmoknięte boisko na stadionie Dyskobolii. Akcja gospodarzy przyniosła skutek, bo Pogoń mimo długiego utrzymywania się przy piłce, spowolniła trochę w ataku i spokojnie kontrolowała mecz. W 35 minucie dobrą okazję mógł mieć Zahović, ale źle przyjął piłkę w polu karnym. Chwilę później trener gospodarzy Piotr Tworek zdecydował się na dwie zmiany, licząc, że mogą zmienić one obraz tego meczu. Przyniosły one oczekiwany skutek i ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało do "Zielonych". Tylko nieskuteczność graczy Warty w ofensywnie powodowała, że nie schodziliśmy na przerwę z wynikiem remisowym. W 45 minucie Pogoń miała idealną okazję do podwyższenia rezultatu. W kontrataku w przewadze trzech na jednego Kamil Drygas źle wypuścił Dąbrowskiego, który zamiast zdobyć pewną bramkę, zaatakował wślizgiem Lisa, za co zobaczył żółty kartonik.

W przerwie Kosta Runjaić postanowił zmienić słabo prezentującego się Jeana Carlosa i w jego miejsce wpuścił Rafała Kurzawę, który w Chorwacji też zagrał słabe zawody. W 52 minucie bramkarz gospodarzy popełnił błąd i w sytuacji sam na sam był Kacper Kozłowski. Uderzenie Koziołka minęło bramkarza, ale lecącą do bramki piłkę wybił Ivanov. Portowcy jak zawsze dominowali na boisku, ale tylko do wysokości pola karnego rywala. Brak pomysłu był widoczny zarówno na tle mocnego Osijeku jak i grającej od 10 minuty w osłabieniu Warty Poznań. Gospodarze grając w osłabieniu grali wysokim pressingiem i wyprowadzali groźne kontry, które przy większej skuteczności mogły przynieść gola. W 71 minucie jedną z takich kontr kończył Rodriguez, ale i tym razem piłka nie została uderzona w światło bramki. W 78 minucie mocny strzał z obrębu pola karnego oddał Kurzawa, ale uderzenie znów było niecelne. W 84 minucie minimalizm Pogoni został surowo ukarany. Po dalekim wrzucie piłki z autu piłkę głową uderzył Ivanov i pokonał Dante Stipicę. Dwie minuty później Gorgon zdobył bramkę głową, ale był na spalonym. W doliczonym czasie jeszcze drugą zółtą kartkę zobaczył Żurawski i Portowcy zremisowali to spotkanie na włąsne życzenie.

Warta Poznań 1:1 Pogoń Szczecin (0:1)
0:1 Drygas 12'
1:1 Ivanov 84'