Piłkarze Pogoni zremisowali z Cracovią 1:1 w sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Obie bramki padły w doliczonym czasie gry.

Lepiej w mecz weszła Pogoń Szczecin, która w czwartej minucie meczu mogła otworzyć jego wynik. Portowcy wyprowadzili kontrę, a piłke do Kurzawy dograł Grosicki. Niestety strzał naszego zawodnika, mimo dobrej pozycji był niecelny. Im dalej w pierwszą część meczu, tym większą przewagę zyskiwała Cracovia. Kilka minut po akcji Pogoni Myszor popędził prawą stroną i dograł w pole karne, ale strzał Konoplanki obronił Stipica. W 22. minucie spotkania dobrym strzałem popisał się Rasmussen, ale golkiper Dumy Pomorza sparował płaski strzał na rzut rożny.

W drugiej części meczu niewiele działo się na boisku. Składnych akcji mocno brakowało i do "roboty" wzięli się kibice gospodarzy. W okolicach 75. minuty spotkania próbowali oni przedostać się w okolice sektora gości, ale sforsowali jedynie płot wyznaczający sektory buforowe. Sędzia zmuszony był przerwać spotkanie na kilka minut.

Po wznowieniu gry do ataku rzuciła się Pogoń i przyniosło to efekt na początku doliczonego czasu gry. Najpierw świetnym rajdem popisał się Fornalczyk, który dograł piłkę na prawą stronę do Bartkowskiego. Ten wrzucił ją w pole karne, a tam Jean Carlos zagrał na jeden kontakt z Parzyszkiem, który wystawił piłkę Kowalczykowi. Rezerwowy w tym meczu wychowanek Dumy Pomorza mocnym wolejem nie dał szansy Niemczyckiemu.

Gdy wydawało się już, że Pogoń wyrwała trzy punkty w meczu w Krakowie, rywale otrzymali rzut wolny w okolicach pola karnego Pogoni. Dośrodkowanie na głowę wykorzystał Rivaldinho, który umieścił piłkę w bramce. Na więcej zabrakło już czasu i drużyny musiały podzielić się punktami.

Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
0:1 Kowalczyk 90'
1:1 Rivaldinho 90'

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Ghiță – Pestka, Hebo Rasmussen, Knap (84. Luis Rocha), Myszor (90+3. Júnior) – Konoplanka (79. Rakoczy), Hanca – van Amersfoort

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Łasicki, Mata – D. Dąbrowski – Łęgowski (90. Fornalczyk), Kurzawa (90. Parzyszek), Drygas (67. Biczachczjan), Grosicki (67. Silva) – Zahović (80. Kowalczyk)

Autor: Daniel Trzepacz