Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z Cracovią. Gola dla Dumy Pomorza strzelił Kamil Grosicki.

Od samego początku spotkania Pogoń starała się narzucić Cracovii swoje warunki. Efektem szybkiej, kombinacyjnej gry Portowców była idealna okazja Luki Zahovicia z 5. minuty. Napastnik Dumy Pomorza otrzymał świetne podanie od Kamila Grosickiego, ale... nie trafił w futbolówkę. Wydawało się, że w tej sytuacji wystarczyło jedynie dołożyć stopę i cieszyć się z trafienia. Chwilę po pierwszym kwadransie do głosu za sprawą Rakoczego doszli gospodarze. Pomocnik Cracovii oddał bardzo dobry strzał, ale na szczęście Pogoni, trafił w słupek. Kolejną świetną okazję drużyna z Krakowa wykreowała jeszcze przed przerwą. Bliski strzelenia gola był Paweł Jaroszyński, który podczas jednej z akcjii znalazł się bez krycia w polu karnym Pogoni. Ostatecznie boczny obrońca gospodarzy niznacznie się pomylił, a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie Portowcy kontynuowali grę z pierwszej odsłony, ale przez dłuższy czas nie byli w stanie zagrozić bramkarzowi Cracovii, Karolowi Niemczyckiemu. W 69. minucie Pogoń wywalczyła rzut rożny. Na bezpośrednie dosrodkowanie w pole karne zdecydował się Damian Dąbrowski, piłka po zamieszaniu trafiła do Kamila Grosickiego, który umieścił ją w bramce. Granatowo-bordowi cieszyli się z prowadzenia dosłownie chwilę, bo pięć minut później gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Do końca meczu rzadna ze stron nie wykreowała dogodnej okazji na podwyższenie wyniku.

Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
1:0 - Kamil Grosicki 69'
1:1 - Kallman 74'

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica 2. Jakub Bartkowski 13. Kostas Triantafyllopoulos 23. Benedikt Zech 97. Luis Mata 8. Damian Dąbrowski 99. Mateusz Łęgowski (Drygas 72') 27. Sebastian Kowalczyk (Bichakchyan 72') 21. Jean Carlos (Kucharczyk 61') 11. Kamil Grosicki 10 Luka Zahović (Fornalczyk 84')

Cracovia: 23. Karol Niemczycki 25. Otar Kakabadze 88. Matej Rodin 5. Virgil Ghita 24. Jakub Jugas 4. Paweł Jaroszyński (Siplak 78') 22. Florian Loshaj 11. Michał Rakoczy (Makuch 68') 18. Takuto Oshima 38. Jakub Myszor (Konoplyanka 78') 9. Benjamin Kallman (Rasmussen 82')

Autor: Marcel Kozłowski