• Remis z Olympiakosem Pireus w Gniewinie

Piłkarze Pogoni zremisowali w meczu sparingowym z wicemistrzem Grecji Olympiakosem Pireus 1:1. Gola dla Dumy Pomorza zdobył Iker Guarrtxena. Rywale wyrównali po przerwie.

W pierwszej części gry więcej posiadania piłki mieli piłkarze wicemistrza Grecji. Pogoń skupiała się na spokojnej grze w defensywie i z pewnością imponować mógł Konstantinos Triantaffoulopoulos, który grał bardzo pewnie i był ostoją defensywy wraz z Benediktem Zechem. Rywale mieli problemy aby zagrozić bramce Dante Stipicy. Pogoni udało się trafić do siatki za sprawą Ikera Guarrotxeny, który strzałem głową umieścił piłkę po dośrodkowaniu w 18. minucie meczu. Rywale próbowali gry atakiem pozycyjnym, a Portowcy szukali szansy w kontrach, jednak aż do końcowego gwizdka pierwszej części meczu gole nie padły.

Po przerwie Portowcy rozpoczęli grę w tym samym zestawieniu i zaraz po pierwszym gwizdku mogli podwyższyć, ale nie udało się naszym zawodnikom wykorzystać okazji. W 60. minucie meczu trener Runjaic wymienił na placu całą jedenastkę. Swoją szansę na wyrównanie wykorzystał wtedy Olympiakos. Masouras płaskim strzałem pokonał Bursztyna już po 6 minutach od wejściu na boisku. Tempo gry i składność akcji znacznie spadły w drugiej części spotkania, ale Portowcy też mieli swoje szanse. Niestety nie udało się już pokonać bramkarza rywali. Tuż przed końcem doskonałą sytuację miał Benedyczak, ale jego uderzenie głową przeszło nieznacznie obok słupka.

Pogoń Szczecin - Olympiakos Pireus 1:1 (1:0)
1:0 Guarrotxena 25'
1:1 Masouras 66'

Pogoń Szczecin: Stipica (60' Bursztyn) - Stec (60' Bartkowski), Zech (60' Łasicki), Kostas (60' Pawłowski), Nunes (60' Matynia) - Podstawski (60' Smoliński), Kozulj (60' Kozłowski), Drygas (60' Listkowski), Guarrotxena (60' Wędrychowski, 81' Benedyczak), Kowalczyk (60' Hostikka) - Frączczak (60' Benyamina)