Pogoń Szczecin zmierzyła się w Opalenicy w spotkaniu sparingowym z Hapoelem Beer Szewa. Mecz z Mistrzem Izraela zakończył się dla Portowców remisem 1:1, a jedyną bramkę dla drużyny ze Szczecina zdobył z rzutu karnego Spas Delev.

Plan Portowców na pierwszą połowę to przede wszystkim wysoki pressing, który wielokrotnie pozwalał szybko odzyskać piłkę. Oprócz tego kilkukrotnie udało wyprowadzić się szybki kontratak, ale często brakowało tego decydującego podania. Pierwszą groźną sytuację Pogoń stworzyła w 25. minucie, kiedy po zagraniu Niepsuja w pole karne piłka dotarła do Drygasa. Ten z kilku metrów oddał strzał na bramkę, ale prosto w bramkarza rywali. Przez pierwsze 45 minut żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki, ale na pewno warto pochwalić obronę Pogoni, która nie dała też Hapoelowi stworzyć groźnych sytuacji.

Druga połowa zaczęła się od szybkiej bramki dla Hapoelu. Zbyt dużo miejsca w polu karnym Pogoni miał jeden z rywali i szybko to wykorzystał oddając strzał z 10 metrów. W 73. minucie po dośrodkowaniu Steca piłkę uderzył Hubert Matynia, jednak trafił tylko w poprzeczkę. Od razu jednak próbować dobijać próbował Benyamina, ale został powalony przez przeciwnika i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Delev. W końcówce napastnik Hapoelu miał jeszcze sytuację na zdobycie bramki, ale Budziłek dobrze sparował uderzenie na rzut rożny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Hapoel Beer Szewa -Pogoń Szczecin 1:1

1:0 50'
1:1 Delev 75'

Pogoń Szczecin I połowa: Bursztyn - Nunes, Dvali, Walukiewicz, Niepsuj - Frączczak, Wawrzynowicz (30' Benedyczak), Drygas, Majewski, Błanik - Buksa.

Pogoń Szczecin II połowa: Budziłek - Matynia (78' Rapa), Malec, Rudol, Stec - Listkowski, Hołota, Kozulj, Delev, Kowalczyk  - Benyamina.