• Skorża: Sytuacja robi się bardzo poważna

- Nasza sytuacja robi się bardzo poważna, emocje są coraz większe - powiedział po meczu ze Śląskiem Wrocław trener Dumy Pomorza.

Maciej Skorża, trener Pogoni Szczecin: Przyjechaliśmy do Wrocławia bardzo zmotywowani, po wielu rozmowach i spotkaniach w trakcie tygodnia. Widziałem dużą determinację w naszej drużynie. Już w 4. minucie skomplikowaliśmy sobie życie, w sumie po prostej sytuacji, gdzie nie potrafiliśmy upilnować Marcina Robaka. Od początku musieliśmy gonić wynik. Przez następnych 30 minut nie byliśmy drużyną gorszą, mieliśmy bardzo dobre sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Zamiast tego zrobiliśmy prezent rywalowi i Robak podwyższył na 2:0.

W II połowie chciałem pobudzić zespół i zrobiłem 2 zmiany. Liczyłem, że szybko strzelona kontaktowa bramka sprawi, że nawiążemy walkę. Przeważaliśmy, stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Śląska, ale znów nie umieliśmy tego wykorzystać. Jedna z kontr rywala przyniosła mu bramkę i tym samym Śląsk zamknął mecz.

Był to mecz zespołów, w którym jeden potrafił wykorzystać swoje okazje, a drugi nie.

Nasza sytuacja robi się bardzo poważna, emocje są coraz większe. Dlatego to wszystko, czym dziś chciałbym z państwem się podzielić.

Jan Urban, trener Śląska Wrocław: To było bardzo ważne zwycięstwo. Cieszyliśmy się, że po porażce w Płocku tak szybko gramy kolejny mecz i to u siebie. Choć wynik mówi co innego, to nie było łatwe spotkanie. Można wyróżnić wielu zawodników. Kuba Wrąbel wybronił wiele sytuacji, szczególnie interwencja po pierwszej główce Frączczaka była mistrzostwa. Mimo bramek napastników, czyli Marcina Robaka i Arka Piecha, chciałbym podkreślić bardzo dobrą grą środkowych pomocników. Sprawdził się też nasz eksperyment z Robertem Pichem na prawej obronie.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 10914