...myśleli kibice Pogoni. Niestety mecz z Wisłą Płock był nudny jak kultowy film "o facecie w łódce" i skończył się wynikiem 0:0.

Po niespełna dwóch tygodniach Portowcy kolejny raz wybrali się na mecz wyjazdowy do Płocka. Kibice, którzy przegapili mecz w Pucharze Polski, mieli okazję obejrzeć niemalże powtórkę tego spotkania. Na szczęście tym razem obyło się bez dogrywki. Pierwszy fragment meczu należał do Wisły Płock. W 6. minucie w dobrej sytuacji po rzucie rożnym znalazł się Jakub Rzeźniczak. Dopiero w 12. minucie pierwszy strzał w drużynie Portowców zanotował Kamil Drygas, ale dużo brakowało, aby nazwać go celnym. W 27. minucie kontrowersyjną decyzję podjął sędzia Jakubik, którego kibice Pogoni dobrze pamiętają z ostatniego spotkania z Górnikiem, gdzie był asystentem na wozie VAR. Przed polem karnym Kowalczyka faulował Rzeźniczak, a chwilę później już w polu karnym Drygas był zahaczany przez Lagatora. Sędzia nie dopatrzył się żadnego przewinienia, a warto wspomnieć, że obaj faulujący mieli już na swoich kontach żółte kartki. Przed przerwą w dobrej sytuacji znalazł się jeszcze Benedyczak, ale jego uderzenie było nieskuteczne i Portowcy zakończyli pierwszą połowę bez celnego strzału na bramkę płocczan.

Drugą połowę też lepiej zaczęła Wisła. W 50. minucie mocny strzał zza pola karnego oddał Rasak, który z problemami odbił Dante Stipica. 5 minut później dobrą okazję miał Gorgon, ale uderzył wprost w Kamińskiego. W 66. minucie trener Kosta Runjaić zdecydował się na podwójną zmianę. Boisko opuścili Drygas i Kucharczyk, a w ich miejsce weszli Zahović i Hostikka. W 70.  minucie po zamieszaniu w polu karnym Pogoni blisko strzelenia bramki był jeden z graczy Nafciarzy, ale czujny w bramce był golkiper Pogoni. W 77. minucie strzał zza pola karnego oddał Gorgon, ale przyniósł on tylko rzut rożny. W 85. minucie piłkę do bramki Dante Stipicy skierował Cilian Sherdian, ale na nasze szczęście na pozycji spalonej był jeden z graczy Wisły. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i zarówno kibice, jak i piłkarze chcieliby jak najszybciej o nim zapomnieć. Kolejna szansa na poprawę gry już w poniedziałek na Twardowskiego, gdzie podejmować będziemy Stal Mielec.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica, 22. David Stec, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luis Mata(46' 2. Jakub Bartkowski), 18. Michał Kucharczyk(66' 16. Santeri Hostikka ), 28. Tomas Podstawski, 20. Alexander Gorgon, 14. Kamil Drygas(66' 10. Luka Zahović), 27. Sebastian Kowalczyk(82' 9. Adam Frączczak), 19. Adrian Benedyczak(82' 64. Kacper Kozłowski)

Wisła Płock: 1. Krzysztof Kamiński, 24. Angel Garcia, 3. Milan Obradović, 25. Jakub Rzeźniczak, 7. Piotr Tomasik, 27. Torgil Gjertsen(71' 26. Cilian Sherdian), 6. Damian Rasak(64' 14. Mateusz Szwoch), 94. Dusan Lagator, 23. Filip Lesniak, 10. Giorgi Merebashivili, 37. Mateusz Lewandowski(71' 9. Dawid Kocyła)

Autor: Łukasz Krzyżanowski