Problemy kadrowe Pogoni powodują, że trener Kosta Runjaic ma niewielkie pole manewru. Wszystko wskazuje na to, że szansę gry w pierwszym zespole otrzyma wychowanek Dumy Pomorza - Sebastian Kowalczyk.

20-letni zawodnik dobrze prezentował się w końcówce poprzedniego sezonu gdy otrzymywał szansę gry. Obecne rozgrywki rozpoczął w Legnicy od gry w wyjściowym składzie, ale został zmieniony już w przerwie. W meczu drugiej kolejki pojawił się na boisku na siedem minut, a w kolejnych sześciu meczach mógł jedynie obserwować poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

W międzyczasie piłkarz wystąpił w dwóch meczach zespołu rezerw w których strzelił dwie bramki. Trafił do siatki w zremisowanym 2:2 meczu z Bałtykiem Koszalin i przegranym 1:7 spotkaniu z Mieszkiem Gniezno.

Na lewym skrzydle trener Kosta Runjaic postawi zapewne na Huberta Matynię, który w obliczu kontuzji innych piłkarzy już od jakiegoś czasu jest jego pierwszym wyborem. Na prawym skrzydle wystąpić mógłby Dawid Błanik, ale piłkarz mocno zawiódł w ostatnim spotkaniu w którym otrzymał szansę gry, a Runjaic pokazał już, że nie łatwo odbudować u niego zaufanie.