• Trener Runjaic po meczu z Zagłębiem

Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Portowcy pokonali w Opalenicy Zagłębie Lubin 3:0. Co do powiedzenia po meczu miał trener Kosta Runjaic?

- Jeśli weźmiemy pod uwagę obciążenia, które mieliśmy w ostatnich dniach na treningach, to szczególnie w pierwszej połowie był to bardzo dobry mecz. W tej części spotkania było wiele tego, czego chcieliśmy. Graliśmy dużo w piłkę, wybieraliśmy właściwe rozwiązania, kreowaliśmy sporo okazji bramkowych i efektem tego były strzelone gole. Wszyscy nasi zawodnicy wykazywali dużą chęć do tego, by być przy piłce i nią grać. Przyjemnie było oglądać mecz kontrolny, który stał na wysokim poziomie w I połowie.

Po zmianie stron wszyscy również bardzo się starali, ale jeśli chodzi o poziom, było już średnio. W tej części gry dopuściliśmy rywala do zbyt wielu szans. Za mało operowaliśmy piłką. Podziękować też należy Kubie Bursztynowi, bo to dzięki jego interwencji przy rzucie karnym nie straciliśmy bramki.

Podsumowując, wiadomo również, że najważniejsze jest to, że pierwszy mecz kontrolny zakończyliśmy bez poważnych urazów. Więcej właściwie oceniać nie trzeba, bo nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków po takim spotkaniu. Z drugiej strony, na pewno w pewnym stopniu to spotkanie będzie mieć wpływ na następne dni naszej pracy i nasz program treningowy.

Żródło: Pogoń Szczecin SA