• Twierdza Szczecin wciąż niezwyciężona!

Portowcy pokonali u siebie Śląsk Wrocław 2:1 i pozostają bez porażki na własnym stadionie. Bramki dla Pogoni zdobyli Luka Zahović i Michał Kucharczyk.

Przerwa reprezentacyjna to czas, w którym kluby mają czas na doprowadzenie do pełni zdrowia swoich zawodników oraz możliwość mocniejszego potrenowania i wyćwiczenia nowych schematów. Zawsze też przychodzi pytanie jak drużyna będzie wyglądać po przerwie. W porównaniu do ostatniego meczu trener Kosta Runjaić dokonał trzech zmian w swojej drużynie. Od początku na boisku pojawili się Mata, Kozłowski oraz Zahović, a na ławkę wrócił po kontuzji Kamil Grosciki. Od pierwszej minuty spotkania wysoko ustawieni byli Portowcy. W 3 minucie mogliśmy otworzyć wynik. Dobrze ciałem zastawił się Zahovic, odegrał do Jeana Carlosa, który dośrodkował piłkę w pole karne, ale niewiele brakowało, aby akcję zamknął któryś z naszych piłkarzy. Chwilę później w polu karnym upadł Kowalczyk i sygnalizował, że był faulowany, ale arbiter nie zareagował. W 9 minucie spotkania piłkę na połowie gości przejął Dąbrowski, wypuścił piłkę do Kurzawy, ale jego strzał zablokował obrońca. Pięć minut później znów groźnie było pod bramką Putnockiego, akcję szczecinian strzałem skończył Kozłowski, ale tym razem uderzenie było zbyt lekkie. Przewaga Pogoni była olbrzymia, a na pierwszą akcję Śląska czekaliśmy do 22 minuty. Najpierw piłkę stracił Kowalczyk, który znów pokazywał, że był faulowany. Pierwszy atak Śląska udało się odeprzeć, ale w drugiej próbie już było groźniej i Petr Schwarz uderzył w poprzeczkę naszej bramki. W 25 minucie efektownie ruletą wdarł się w pole karne Kozłowski, ale trochę zabrakło, żeby zakończyć tę akcję strzałem. Po 26 minutach ciszy dla zmarłego kibica Pogoni Grzegorza Felbura, wrócił doping i na trybunach zrobiło się naprawdę głośno. Tuż przed końcem drugiego kwadransa potężny strzał zza pola karnego oddał Kurzawa, ale i tym razem poradził sobie Putnocky. W 32 minucie strzał Koziołka sprawił już więcej problemów golkiperowi Śląska, który wypuścił piłkę i szansę na dobitkę miał Luka Zahović, ale znów bezskutecznie. Na kilka minut piłka wróciła w posiadanie Śląska, ale w 44 minucie to Kurzawa oddał kolejny mocny i celny strzał. Chwilę później indywidualną akcję stworzył Jean Carlos, którą chwilę później sam zakończył strzałem. Niestety mimo olbrzymiej przewagi na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem, a przy odrobinie nieszczęścia mogliśmy ją nawet przegrywać.

Drugą część spotkania też zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Na połowie gości przejął piłkę Kowalczyk, który prostopadłym podaniem wypuścił Zahovicia, ale słoweński napastnik uderzył tuż obok słupka. W 53 minucie zobaczyliśmy, co oznacza napastnik w formie. Świetną piłkę od Kurzawy dostał Zahović i zmieścił ją idealnie między słupkiem a interweniującym Putnockim. Radość na stadionie im. Floriana Krygiera nie trwała długo, bo już w pierwszej akcji po wznowieniu gry goście wyrównali po dośrodkowaniu Stigleca i strzale głową Makowskiego. W 62 minucie na boisku wszedł Kamil Grosicki, który miał jeszcze bardziej wzmocnić szczecińską ofensywę. Na jego pierwsze groźne zagranie czekaliśmy ponad 10 minut, w 74 minucie dośrodkował na głowę Kurzawy, ale pomocnik uderzył zbyt lekko. Minutę później Grosik pokazał już swoją klasę. Z linii końcowej technicznie dośrodkował piłkę do Kucharczyka, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki i wyprowadził Pogoń po raz drugi w tym meczu na prowadzenie. W 82 minucie mocny strzał na bramkę Pogoni oddał Exposito, ale Dante Stipica był czujny i odbił to uderzenie. Trener Kosta Runjaić w końcówce postanowił iść po pełną pulę. Na boisko wpuścił Drygasa oraz Parzyszka i postawił na ofensywną grę. Do końca meczu utrzymywaliśmy się na połowie przeciwnika i udało się zakończyć to spotkanie, zdobywając trzy punkty.

Pogoń Szczecin 2:1 Śląsk Wrocław (0:0)
53' 1:0 Zahović
54' 1:1 Makowski
75' 2:1 Kucharczyk