• U17: Pięć bramek i cztery asysty Portowców z Luksemburgiem!

Pięć bramek i cztery asysty – oto dorobek zawodników Pogoni w barwach reprezentacji Polski U17! W drugim meczu el. ME biało-czerwoni rozbili Luksemburg 7:3 i wywalczyli awans do kolejnej rundy.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Hubert Turski, który na skompletowanie dubletu potrzebował niecałych trzech minut. Napastnik Dumy Pomorza najpierw dobił strzał Nicoli Zalewskiego, a chwilę później wykorzystał podanie od Kacpra Kozłowskiego i pięknym strzałem podwyższył prowadzenie.

W ósmej minucie było już 3:0. Tym razem Hubert Turski wystąpił w roli asystującego, a piłkę do siatki posłał obrońca Lecha – Jakub Niewiadomski. Przed przerwą Polacy zdołali zdobyć jeszcze jedno trafienie – błąd bramkarza Luksemburga wykorzystał Kacper Kozłowski i strzałem z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

W drugiej odsłonie w roli głównej wystąpił wprowadzony po przerwie Marcel Wędrychowski. Pomocnik Dumy Pomorza najpierw asystował przy trafieniu Filipa Marchwińskiego, a pod koniec meczu sam dwukrotnie posłał piłkę do siatki. Przy bramce na 6:3 drugą asystę zaliczył Hubert Turski.

W starciu z Luksemburgiem na boisku pojawił się również Dawid Rezaeian. Obrońca Pogoni znalazł się w wyjściowej jedenastce, by po 45 minutach ustąpić miejsca Nikodemowi Niskiemu. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził piąty z Portowców – Mateusz Łęgowski.

Polska 7-3 Luksemburg
1:0 Hubert Turski 1′
2:0 Hubert Turski 3′ (asysta Kacper Kozłowski)
3:0 Jakub Niewiadomski 8′ (asysta Hubert Turski)
3:1 Alessio Curci 17′
4:1 Kacper Kozłowski 23′
4:2 Yann Hoffmann 26′ (k)
5:2 Filip Marchwiński 52′ (asysta Marcel Wędrychowski)
5:3 Alessio Curci 75′
6:3 Marcel Wędrychowski 85′ (asysta Hubert Turski)
7:3 Marcel Wędrychowski 90′

Polska: Biegański – Rezaeian (46′ Niski), Bejger, Niewiadomski, Iskra – Górski (46′ Wędrychowski), Rakoczy, Kozłowski (65′ Biegański), Marchwiński (66′ Dudziński), Zalewski (46′ Kamiński) – Turski

Autor: Pogoń Szczecin SA